Murat Çiftkaya

 

Sitedeki Yazıları

Küçük ev
Bir köylü, bilgenin yanına geldi ve şikayete başladı: "Nolur bana yardım edin, yoksa çıldıracağım. Tek odalı bir evde yaşıyoruz. Ben, karım, çocuklarım ve karımın akrabaları Herkesin siniri tepesinde.
Hangi Kılıç: Rişarların mı, Eyyübîlerin mi?
Bir rivayete göre, İngiliz kralı Arslan Yürekli Rişar, Kudüs fatihi Selahaddin Eyyübî'ye meydan okumak için dev gibi çelik kılıcını kaldırır ve kılıcından daha kalın bir demir direği ikiye böler.
Yoldan Güzel Geçmek
Bir kral halkı için geniş bir yol yaptırmaya karar verdi. Yapımı tamamlanan yolu halka açmadan önce, bir yarışma düzenlemeye karar verdi. İsteyenin bu yarışmaya katılabileceğini ilan ettiren kral, yoldan en güzel geçecek kişiyi belirleyeceğini söyledi.
Gençlere neler oluyor?
ŞAŞKINIZ. HER GÜN ortaokullardan, liselerden bir yaralama veya öldürme haberi düşüyor evlerimize. Korkuyoruz, ürküyoruz. 13-18 yaş grubu gençler şiddete daha bir eğilimli hale geliyor. Hepimiz aynı şe...
Bıçak Hz.İsmail?i Neden Kesmedi..?
<P class=MsoNormal>DÜŞÜNÜN Kİ, ÇOK YAŞLISINIZ. Ölüm kapınızı ha bugün ha yarın çalacak. Ve düşünün ki, çocuğunuz yok. Hayırlı bir evlâttan, en güzel yardımcıdan, en güzel haleften, ideallerinizi devam ettirecek bir vesileden mahrumsunuz. Ve mahzunsunuz. Çaresizsiniz. Çünkü acizsiniz. Hasret duyduğunuz şeye kavuşmak için elinizden hiçbir şey gelmiyor. Siz de, Hz. İbrahim gibi, elinizi Rabbinizin rahmetine doğru açıyor ve O?ndan istiyorsunuz. </P>
(X)
Kapat
-->