Zilhicce Ayı Yasin-i Şerif, İhlas ve Kelime-i Tevhid Kampanyası

Zilhicce Ayının ilk on günü diğer günlerden çok daha kıymetli ve faziletlidir. Bu günleri dolu dolu geçirelim bir birimizi teşvik edelim inşallah.

İşte bu günlerin kıymetini anlatan Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) muhteşem müjdesi:
 
"Allah'a ibadet edilecek günler içinde Zilhicce'nin ilk on gününden daha sevimli günler yoktur. O günlerde tutulan her günün orucu bir senelik oruca, her gecesinde kılınan namazlar da Kadir Gecesine denktir." (Tirmizi: Savm, 52; İbn Mace: Sıyam, 39)
 
Demek ki, bugünlerde tutulan bir oruç, 360 gün oruca bedel olabilir. Rabbimizin rahmet ve bereketi o kadar coşmaktadır ki, bir günlük oruca bir yıllık oruç sevabı vermektedir. Böyle güzel ve tatlı bir müjdeye ilgisiz kalmak mümkün mü? Bu gecelerin Kadir Gecesine benzetilmesi ise, ayrı bir güzelliktir. Çünkü, Kadir Gecesi bin aydan hayırlıdır ve 83 yıllık ibadete bedeldir.
 
Kim ne kadar okuyacaksa yorum olarak belirtmesini rica ediyoruz.
 
Arefe günü umumi af ve bağışlanmak için, İslam aleminin selameti ve kurtuluşu için, tüm sıkıntı ve hastalıklarımızın giderilmesi için, bol feyiz ve bereket için duasını yapacağız.
 
Az çok demeden herkes okuyabildiği kadar okumaya çalışsın bu kıymetli günleri ihya edelim.

Yorumlar

selamun aleykum 3000 tanede

selamun aleykum 3000 tanede kelimeyi tevhid ben cekecegim bayramin hayirla vesile olmasi temennisiyle cumleten hayirli huzurlu bayramlar

s.aleykum bende 3 bin

s.aleykum bende 3 bin kelime-i tevhid , 2 bin ihlas okudum insaallah... Rabbim derhaginda kabul etsin maddi ve manevi sikintilarimiza insirah versin insaallah..selam ve dua ile...

Amin ... Allah kabul etsin.

Amin ... Allah kabul etsin.

inşl 2 bin Kelime-i Tevhidde

inşl 2 bin Kelime-i Tevhidde ben aliyorum, Allah kabuletsin, sanırım 18 ekime kadar

Afra Nur kardeşim arefe günü

Afra Nur kardeşim arefe günü akşamına kadar okunacak. Allah kabul etsin.

Arefe günü bin ihlas okumak

Arefe günü bin ihlas okumak çok sevaplı ve faziletlidir. Bir günde okuyamayan arefe ve bir önceki gün 500 er ihlas okuyabilir. 1000 ihlas da ben alıyorum. Allah kabul etsin.

1000 ADET İHLAS ŞERİF

1000 ADET İHLAS ŞERİF

Allah kabul etsin kardeşim.

Allah kabul etsin kardeşim.

(X)
Kapat
-->