Salat-ı Tefriciye Okuyoruz...

"Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek."

Anlamı:

“Ya Rab! Efendimiz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle. O Nebi ki, onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar karşılanır, arzulara ve güzel akıbetlere erişilir, bulutlardan yağmur dökülür… Onun âline ve ashabına da salât ve selam eyle Ya Rab! Her an, her nefeste ve senin bildiklerinin sayısınca.”

Bilindiği üzere Efendimiz (sas) Hazretleri’nin adı anıldığında duyan her Müslüman’ın salavat getirmesi ihmal edilmez bir görevi, unutulmaz bir vefa borcudur. Nitekim Kuran-ı Kerim'de şöyle buyurulur:
 
"Allah ve melekleri Peygambere salât ederler. Ey iman edenler, siz de ona salât edin ve tam bir teslimiyetle selâm verin." (Ahzab Suresi, 56) Veya “tam bir teslimiyetle ona teslim olun.”
 
Peygambere Allah’ın salât etmesi, rahmet etmek; meleklerin ve bizim salât etmemiz de onun için rahmet duası etmek anlamına gelir. Onun rahmete erişmesi ise, ümmeti olarak bizim rahmete erişmemiz demektir. Çünkü hayatı boyunca görüldüğü gibi, onun bütün kaygısı ümmetinden ibarettir.
 
Bir gece sabaha kadar ümmeti için Rabbine yakardıktan sonra Allah ona Cebrail ile “Biz seni ümmetin hakkında hoşnut edeceğiz ve asla üzmeyeceğiz” şeklinde haber göndermiştir. (Müslim, İman: 346.)
 
İsra Suresi 79. ayette de ona “Övülmüş Makam” adıyla şefaat makamının verileceği müjdelenmiştir ki, bu durum, bizi Allah’ın Resulü ile çok yakın ve sıcak bir ilişki içinde bulunmaya davet etmektedir. İşte salâvat, onunla bizim aramızda bu sıcak ilişkiyi kuran, devam ettiren ve pekiştiren en önemli bir vasıtadır.
 
20 EYLÜL CUMA GüNÜ SAAT 1 e KADAR OKUNAN SALAVATLARINIZI BELiRTiN LÜTFEN.
 
Duamız:
 
"Yüceler yücesi Rabbimiz, Peygamber aşkıyla gönüllerden çıkıp dile dökülen salavat-ı şerifeleri yanında şefiimiz, her zaman yanımızda hissettiğimiz elçiniz olan gönüller sultanı Resul-i Kibriya Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimize ulaştır.
 
Dünyanın dört bir yanında zulüm gören Müslüman kardeşlerimize yardım et. İslam alemine birliktelik ve huzur ver. Tüm kardeşlerimizin ne sıkıntısı varsa sıkıntılarını gider ne muratları varsa hayırlısıyla ihsan et. 
 
Bu salavatları okuyan her bir Peygamber aşığını ve geçmişlerini, insanlığın efendisi olan Resulünün şefaatiyle şereflendir. Kabirlerini Nur-u Muhammedi ile aydınlat, mahşerde havz-ı Muhammedi ile serinlet, hesapta şefaat-i Muhammedi ile ferahlandır, sırattan şimşek gibi hızlı geçirerek, ebed memleketi olan Cennetinde sohbet-i Muhammedi ile ve rü'yet-i Cemalinle ebeden mesrur eyle. Amin Amin Amin elfü elfi Amin."

Yorumlar

selamun aleykum bu feyizli

selamun aleykum bu feyizli toplu niyazdandan bende nasibimi almak isterdim fakat gec kalmisim yorumlarda gordum ki dua tamamlanmis MEVLAM okuyanlardan razi olsun butun ummeti muhammedin ne dertleri var ise derman bahsetsin YARADAN selam ve duayla

Ve Aleyküm Selam Feride

Ve Aleyküm Selam Feride kardeşim okumalarımız devam edecek inşallah. Allah razı olsun.

selamun aleykum bu feyizli

selamun aleykum bu feyizli toplu niyazdandan bende nasibimi almak isterdim fakat gec kalmisim yorumlarda gordum ki dua tamamlanmis MEVLAM okuyanlardan razi olsun butun ummeti muhammedin ne dertleri var ise derman bahsetsin YARADAN selam ve duayla

s.aleykum arkadasimda 650

s.aleykum arkadasimda 650 tane okumus..

Ve Aleyküm Selam Allah kabul

Ve Aleyküm Selam Allah kabul etsin kardeşim...

Değerli kardeşlerim, 4444

Değerli kardeşlerim,

4444 salat-ı Tefriciye tamamlanmıştır. Okuyan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Cuma günü cuma namazı saatine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. Cuma namazı saatinde duası yapılacaktır. Allah kabul etsin tüm dualarınız makbul olsun. Herkese ismen dua edilecektir.

Selam ve dua ile...

S.A 500 salavat almak

S.A 500 salavat almak istiyorum inşallah.

Ve Aleyküm Selam kardeşim.

Ve Aleyküm Selam kardeşim. Allah kabul etsin.

S.A 2000 tane almak

S.A 2000 tane almak istiyorum. RABBİM şimdiden kabul etsin inşaallah.Selam ve dua ile...

Ve Aleyküm Selam kardeşim,

Ve Aleyküm Selam kardeşim, Allah kabul etsin.

(X)
Kapat
-->