SALAVAT KAMPANYASI

 

Binbirhatim.com sitemizde Efendimiz Hz.Muhammed(sav)´in temiz, pak ruhuna 2013 kutlu dogum haftasina kadar gecen saniyelerin sayisinca salavat okuyoruz.Kampanyadaki hedefimiz 45 milyar´dir.

Katilmak isteyen Arkadaslarimiz Binnbirhatim.com sitemizden okumak istedikleri sayiyi alabilirler.

Bitim Tarihi :  20 Nisan

Buradan almis olan kardeslerin yerine aldiklari sayiyi Binbirhatimdeki 45 milyar salavat kampanyasina biz eklemis bulunuyoruz,okumak isteyen kardeslerimizin.www.binbirhatim.com sitemizden almalarini rica ediyoruz.

Çekilecek salavat = "Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed"

Salavat-ı Şerife hakkındaki ayet ve hadislerle genel bilgilendirme: Salavât, tebrik, tezkiye, duâ, Peygamberimiz (s.a.s)'e yapılan duâ, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelen bir terimdir. "Belirli vakitlerde, Kur'an'da emredildiği tarzda ve Hz. Peygamber (asv)'in tarif ettiği şekilde yapılan ibadettir. Salât'ın çoğulu salavât gelir. Türkçe'de daha çok Hz. Peygamber (asv)'e yapılan duâ mânâsında kullanılır.

Kur'ân-ı Kerim'de şöyle buyurulur: "Allâh ve O'nun melekleri Peygamber'e hep salât ederler. Ey mü'minler, siz de Ona salât (ve dua) ediniz ve samimiyetle selam veriniz." (Ahzab, 33/56). Bu âyeti kerimeyle, Peygamberimiz (asv)'e salât ve selamlarımızla hürmetlerimizi sunmak farzdır; her Müslüman için yerine getirilmesi gerekli bir görevdir.

Her Müslüman en kısa şekilde: "Allâhümme salli alâ Muhammed" "Allâh'ım Muhammedi rahmetinle tebrik et ve esen kıl" diye salât getirir.

Rasûlüllah (asv) şöyle buyurmuştur: "Kim bana bir salât getirirse, Allah ona on salât (mağfiret) eder." (Ahmed bin Hanbel). "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salâvat okuyandır." (Tirmizî)

“Kıyamet gününde bana halkın en yakın olanları ve şefaatime hak kazananları, bana en çok salâvat getirenleridir.” (Tirmizî, vitr, 21)

"Yeryüzünde Allah'ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana tebliğ ederler." (Nesâî, Sehv 46, (3, 43))

“Cebrail ile karşılaştığımda bana şöyle dedi: Sana müjde ederim, Allah diyor ki: Kim sana selâm verirse ben ona selâm veririm. Kim sana salât getirirse ben ona salât getiririm."(Hâkim, Beyhâki)

Cenab-ı Hakkın rahmet kapıları efendimiz Hz.Muhammed(sav)'e baştan sona kadar açıktır! Ey mü'minler! Bu kapıdan kana kana içmek isteyen bolca salavat çekip dostun dostuyla birlikte olacağı ahiret alemlerine yatırım yaparak bu şerefli işte bu kervanımıza dahil olsun.

Yorumlar

Kusura bakmayın sürekli az az

Kusura bakmayın sürekli az az alıyorum ama okuduğum kadarını yaziyorum unutmamak için 10000 tane daha salavat getirdim insaallah daha salavat okurum allah razı olsun bu hayra vesile olandan

Ceyda´kardesim 1 salavat dahi

Ceyda´kardesim 1 salavat dahi o kadar kiymetli ki bu anlatilmaz.Yer yüzünde görevli melekler vardir, bunlarin görevi her getirilen salavat efendimize ulastirmaktir,getirdigimiz her salavat bizim cismimizle beraber efendimize sunur,bu kul size size salavat okudu diye melekler Peygamber efendimize sunur.

Her salavatta efendimiz(sav) makami biraz daha yükseliyor,onun makami ne kadar yüksek olursa o kadar insana insallah sefaat edecek,yani bir yönüyle her salavat 1 kisinin biraz daha cehennemden uzaklasmasi,günahlarinin affedilmesi demektir.

Allah kabul etsin.getirilen salavatlari ben binbirhatimdeki salavatlara dahil ettim,bundan sonraki salavatlarinizi www.binbirhatim.com sitesine direk siz kaydederseniz daha iyi olur.


selam ve dua ile...

Selamun aleykum. 10.000

Selamun aleykum. 10.000 alayim. Hayirli aksamlar

Selamınaleyküm 4000tane daha

Selamınaleyküm 4000tane daha alıyorum insaallah

selamun aleykum bende gunluk

selamun aleykum bende gunluk belli bir sayiyla salavat cekiyorum kandil gunu cektigim toplam sayiyi binbir hatim sitesindeki salavatlara ekliyecegim INSALLAH

selmün aleyküm 1000 tane

selmün aleyküm 1000 tane alıyorum

RABBİM CEMLİ CÜMLEMİZİNKİNİ

RABBİM CEMLİ CÜMLEMİZİNKİNİ KABUL ETSİN İNŞ.5000 ALIYORUM ŞİMDİLİK SONRA TEKRAR ALIRIM İNŞ.

selamu aleykum 150.000 daha

selamu aleykum 150.000 daha alıyorum

S.A. arkadaşım adına

S.A. arkadaşım adına 10000adet alıyorum

arkadaşlarım adına 2100 tane

arkadaşlarım adına 2100 tane daha alıyorum.

(X)
Kapat
-->