Kitap

Rukiye'nin tek parmağıyla yazdığı kitabı yok sattı
Tek parmağı ile kitap yazan Rukiye Türeyen'in hayali, TRT Haber'de ekrana geldi. Haberin yayınlanmasının ardından kitap yok sattı. Siparişlere yetişilemeyince yeniden basıldı.
Taşraya, Taşralılara ve Taşralılığa Dair: Taşra Halleri
Editörlüğünü Köksal Alver'in yaptığı 'Taşra Hâlleri', taşraya dair çeşitli algı, yorum ve bakışlar olduğunu belirten ve akademik çabadan fazlasını gösteren bir eser olarak taşrayı hemen her açıdan inceliyor. Hatice Ebrar Akbulut yazdı.
Toplum Psikolojisi - Prof. Dr. Nevzat Tarhan
“Kılıç çekmek mi, aklı kullanmak mı?” sorusuna cevap verme, şiddetin psikolojik dinamiğinde temel belirleyici bir unsur olmuştur.
Hayatımdan Portreler - Prof. Dr. Sadettin Ökten
Kitap, altmış yıl öncesinin Karagümrük, Beyazıt, Kanlıca, Heybeliada, Büyükdere gibi kadim İstanbul semtlerinde dolaştırarak dönemin şartlarını ve insanlarını anlama fırsatı veriyor.
RISALE-İ NUR
RISALE-İ NUR'U DAHA İYİ ANLAMAK İCİN NELER YAPILABİLİR?
İmdat Aşık Oldum!
Mail gönderen öğrenci, âşık olduğunu bildiriyordu. Fakat işin kötüsü, kız henüz 17'sinde bile değildi ve gönül verdiği çocuk alkolikti. Üstelik de günahlarından pişmanlık duymayan, onlarla âdeta gurur duyan birisi...
Hoş geldin Emilie!
Eser çeviri de olsa gündelik hayatımızın asla gerisine düşmüyor, 2 yaşından itibaren tüm çocuklar için de gerek çizimi gerekse de kullanılan dil açısından uygun gözüküyor.
Ahirete Îman kitabımızı buradan indirebilirsiniz.
Kitabımız basıma hazırdır ve yakında çıkacaktır. Kitabımızı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.
Kur'ân-ı Kerîm'de Besinler ve şifa
Bu yiyecekleri yemenin ve içecekleri içmenin sağlığımız açısından ne gibi zararları vardır? Modern tıp bu konuda bizlere neler söylemektedir?
Külliyatı anlamak...
Külliyatı anlamak KİTAPLAR VARDIR, akla hitap eder: matematik, fizik, kimya kitapları gibi. Kitaplar vardır, hislere hitap eder: şiir ve edebiyat eserleri gibi. Bazı kitaplar da vardır ki, hem akla, hem kalbe, hem ruha, hem sırra ve hem de bildiğimiz bilmediğimiz diğer manevî duygu ve latifelere hitap eder.
(X)
Kapat
-->