4 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 26/05/2011
SEVMEYİ BİLDİKTEN SONRA...

Çölde iki kum tanesi birbirine âşık olmuş. Derken bir rüzgâr çıkmış, onları uzak diyarlara savurmuş. Ama sevgileri azalmamış. Aralarında haberleşebiliyorlarmış; görmeden de sevmeyi öğrenmişler.

Sevgilerinin sonsuza kadar devam etmesi için bir dilekte bulunmuşlar. O sırada bir fırtına çıkmış. Kum taneleri, "Bu sert rüzgâr belki bizi kavuşturabilir?" düşüncesiyle, kendilerini fırtınaya bırakmışlar. Ama fırtına dindiğinde çok daha uzak diyarlara savrulduklarını anlamışlar.

Artık konuşmaları, haberleşmeleri de imkânsızmış. Bu defa, acıyla, mesafelere, engellere rağmen sevmeyi öğrenmişler. Yeni bir fırtınanın onları kavuşturmasını sabırla beklemişler. Ümitlerini tam kestikleri bir anda, yıllarca bekledikleri sevgilinin tam karşılarında durduğunu görmüşler. İki kum tanesi yeniden bir aradaymış. O an, ettikleri duayı hatırlamışlar: "Allah'ım, bizi, birbirimizi her şeyiyle sevmeyi öğrendiğimizde, kavuştur. Öyle kavuştur ki, sevdamız sonsuza erişsin."
Umutla, sabırla, acıyla, yakında, uzakta... her şeyiyle sevmeyi öğrendikleri an kavuşmayı başarmışlar.

Bilge kişi diyor ki: "Sevmeyi bildikten sonra, mesafeler, acılar, yıllar, aylar, asla bir büyük aşkı öldüremez. Sevda ateşini söndüremez. Ama sevmeyi bilmezseniz, yanı başındakini dahi görmeyebilirsiniz."

Yorumlar

Offline
Son giriş: 26/05/2011

ben siz site dostlarımı görmeden ALLAHiçin seviyorum.Hepiniz ALLAHa emanet olun.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

Sevgili Perianne kardeşim,bizde tıpkı sizin gibi duygular içindeyiz..Demek ki hiç görmeden de insanlar birbirlerini,Allah için severlermiş değil mi?Sizde Allah'a emanet olun.

Offline
Son giriş: 26/05/2011

mesafeler küçük sevgileri bitirir ama büyük sevgileri dahada yüceltir.sevmeyi bilmeden seviyorum diyen o kadar çok insan var ki..en güzeli ALLAH için sevmek...bizde sizleri seviyoruz perianne...:)nevra abla seni ALLAH için seviyorum biliyorsun değil mi?

Offline
Son giriş: 26/05/2011

MUTLULUK bu olsa gerek.görmediğim insanlarla sevğimi paylaşmak.Her gün akşam siteme kavuşmak için sabırsızlanıyorum.sizlerle geçirdiğim her dakika beni çok mutlu ediyor.Hepinize çok teşekkür ediyorum.Özellikle EDİTÖRümüze SEVGİ ile kalın.AEO.

(X)
Kapat
-->