1 mesaj [Son gönderi]
Offline
Son giriş: 30/11/2014
GERÇEK NEDİR?
GERÇEK NEDİR
 
 Ne midir? Gerçek, hiç değişme yendir, sevgidir…
 
Eğer bakmasını bilirsek her şey bizdedir…
Önce kendimizden başlayalım. Zira kendini bilen, evreni bilir. Kendisinin de kocaman bir evren olduğunu bilir.
Size sorum şu: Bu beden sizin gerçeğiniz mi?  Evetlerinizi de, hayırlarınızı da duyuyorum.
Doğdunuz bebek oldunuz, biraz büyüdünüz çocuk oldunuz, ergen oldunuz, genç oldunuz, yetişkin oldunuz, olgun oldunuz ve yaş aldınız bolca…
Peki, beden gerçekse neden sürekli değişir?
Hadi gerçek olan ne diye soralım, düşünelim birlikte. Size net bir biçimde “Gerçek, özdür, özümüzdür” desem, ne dersiniz? Gene yorumlarınızı üç aşağı, beş yukarı tahmin ediyorum.
Şimdi şöyle bir bakalım mı…
Bebeklik ve ergenlik dönemlerimizde bize yüklenenlerle-ki ben onlara paternler, kalıplar diyorum- kendimizi oluşturduğumuzu zannediyoruz. Aslında bizi motif motif işliyorlar. En iyi çocuk sen ol, en iyi öğrenci ol, en iyi okullarda oku, en iyi iş sahibi ol vb. gibi. Neye kime göre iyi? Ne yazık ki ebeveynlerimize göre. Oysa içimizde bir öz var ve o biliyor neyin bizi mutlu ettiğini, nerede olduğumuz gibi kendimiz olduğumuzu. Aslolan bu ve inanın bu değişmiyor. Neden mi ? Çünkü O içimize koyulmuştur. Biz yaş alırız. Özümüz ise hala çocuktur; sevgidir, neşedir, heyecandır… Bakın saydıklarım arasında zihin yok, yürek var ve hissediş var. Yanlış anlaşılmasın zihnimizi devre dışı bırakıyoruz demiyorum ancak yüreğimizin, özümüzün bizi yanıltmadığını vurguluyorum.
Öz gerçeğin ta kendisidir. Gerçek özümüzdür. Gerçek sevgidir. Sevgi koşulsuzdur.  Ve istinasız hepimizin içinde var olandır.
N’olur içimizdeki çocuğu zihnimizle büyütmeyelim. O’ nu dinlemeye zaman ayıralım ki özümüzden kopmayalım.
 
Fatma Yamanlar
copyright© Bu içerik  Ev Hanımları Tv  ‘den alınmıştır.

Yorumlar

Offline
Son giriş: 04/12/2014

Gerçek ahireti görüpte görmemezlikten gelen insanlardır.......

(X)
Kapat
-->