46 mesaj [Son gönderi]
nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011
KÜLLİYAT HATMİ (YENİ) - KİTAP LİSTESİ

Kardeşler,

ilk hatmimizin bitişi mubarek cuma gecesine tevafuk etti. Alamet-i makbuliyet olarak Rabbimizden kabul edip, Bismillah deyip yeni hatme başlıyoruz inşaallah. Rabbimiz muvaffak etsin.

İştirak etmek isteyen kardeşlerimiz:Hatmimiz 15 mart 2012 de başlyıp 15 mayıs 2012 de bitecektir.

HATMİMİZ TAMAMEN BİTMİŞTİR. ALLAH KABUL ETSİN.

S Ü R E M İ Z      4    T  E  M  M  U  Z   (  B E R A T      K A N D İ L İ N E )  K A D A R       U Z A T I L M I Ş T I R .

İNŞALLAH HATMİMİZ  B E R A T      G E C E S İ       DUALANACAKTIR.

Aşağıdaki listeden okumak istediğimiz kitabı seçip yorumlar kısmına bildirebiliriz inşaallah.

Cenab-ı Hak istifade ve istifazamızı azim, gayretimizi makbul eylesin.

BAŞLAMA TARİHİ: 15 MART 2012

BİTİŞ TARİHİ: 15 MAYIS 2012 İNŞALLAH.

1- SÖZLER (1.SÖZDEN 25.SÖZE KADAR) - ASİYEYAKUT ABLA

2- SÖZLER (25.SÖZDEN SONUNA KADAR) - ZÜMRÜTİLTER

3- MEKTUBAT (1.MEKTUBDAN 22.MEKTUBA KADAR) - SEVGİİMM

4- MEKTUBAT (22.MEKTUBDAN SONUNA KADAR) - GÜLSEREN (KAYSERİ)

5- LEMALAR - FATIMA_TM

6- ŞUALAR (2.ŞUADAN 14.ŞUAYA KADAR) - PERİANNE

7- ŞUALAR (14.ŞUADAN SONUNA KADAR) - AYSEL

8- ASA-YI MUSA - AYŞENUR73

9- TARİHÇE-İ HAYAT (BAŞINDAN 5.KISIM OLAN DENİZLİ HAYATINA KADAR) - HALİSEGÜLERBAYHAN

10- TARİHÇE-İ HAYAT (DENİZLİ HAYATINDAN SONUNA KADAR) AYŞENUR (KAYSERİ)

11- MESNEVİ-İ NURİYE - AYSEL

12- İŞARAT-ÜL İ’CAZ - YAĞMUR DAMLASI

13- BARLA LAHİKASI -  eezzggii258

14- KASTAMONU LAHİKASI - ayşenur73

15- EMİRDAĞ LAHİKASI-1-sanem

16- EMİRDAĞ LAHİKASI-2 - ŞEBNEM (KAYSERİ)

17- SİKKE-İ TASDİK-İ GAYBİ - ayşenur73

 

Yorumlar

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Kardeşler, hatimde alınmayan 3 kısım kalmıştı, Berat kandiline 15gun kalması hasebiyle hemen dagıtıp bitirmemiz gerekiyordu. Kayseriden kardeşler hatmimize dahil oldular, Allah razı olsun, böylece hatimimiz tamamlandı...

Bu esnada latif bir tevafuk yaşandı, şöyle ki: Kayseriden Gülseren kardeşle bu hatim konusunda yardımlaşıyorduk, yine ondan rica ettik. Hangi kitabı okuyorsun deyince Mektubatın sonlarındayım dedi. Bize de mektubatın son yarısı gerekiyordu, inşallah bizim hatim için niyet etti.

Emirdag lah.-2 için yine kayseriden Ayşenur kardeşe sorduk, o da Şebnem kardeşin Emirdag lah. okudugunu söyledi, rica etti, onu da Şebnem almış.

Külliyat bitti sanıyordum ki baktım tarihçenin son yarısı kalmış, mesajlara baktım, Ayşenur Tarihçe okuyorum yazmış, alır mısın dedik, o da aldı Allah razı olsun. Sonra Ayşenur kardeş dediki: "abla en ziyade nazımız geçip kitap sorabileceğimiz kardeşler Şebnem ve Gülseren idi. Onların ve benim okuduğumuz kitapların tam sizde eksik olanlara tevafuk etmesi, Risalei nur hizmetinde latif bir tevafuk oldu" dedi.. hakikaten bizim sanal medresemiz ve Kayserideki kardeşler aynı medresede ders görüyormuşuz aslında..

Gülseren, Şebnem ve Ayşenurun okuduğu 3 kitabın tam bizim hatmimizde eksik olan kısımlara tevafuk etmesi, medar-ı şevk olan latif bir alamet-i makbuliyet oldu. Bizi böyle kudsi bir hizmette, kemal-i ferah, sürur ve muhabbetle istihdam eden Rabbimize nihayetsiz hamdolsun.. Yüzbinler elhamdülillah.

Offline
Son giriş: 03/04/2012

Selamün Aleyküm,
Bende Asa-yı Musa kitabı var , bir şey sormak istiyorum mesela hatimde tüm kitabı mı okuyorsunuz?ben daha önce hiç külliyat hatmine katılmadım.Allah razı olsun Katre arkadaşımdan okumaya başlayacaksan Cevşen ve Asa-yı Musa ile başla demişti.Onun vesilesi ile aldım artık cevşen okumalarına katılıyorum çok şükür ama bu konuda bilgim yok nasıl okuyorsunuz yazarmısınız. Şimdiden çok teşekkür ederim.Selam ve dua ile....

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

Evet Nurselnur kardeşim, mesela listeden Asayı Musa kitabını aldıysanız onun tamamını siz okuyorsunuz, diğer kitapları da başka kardeşler okuyor, ama kitabımız bittiğinde herbirimiz bir tam Risale külliyatı okumuş sevabı alıyoruz :) buna şirket-i maneviye yani manevi şirket deniyor, az sermayeyle bütün kara ortak oluyoruz. Külliyat okumaya başladıgınız için tebrik ederiz. Bu 3 aylarda diper aylara oranla her amel 10 veya 100 katı sevaba vesile oluyor. Çok isabetli bir başlama olmuş. Allah kabul etsin.

Offline
Son giriş: 03/04/2012

Allah razı olsun .İnşaallah bir sonraki hatme bende katılabilirim :)
Selam ve dua ile...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

selamaleykum nabi abla. cok ozur dilerim, ben lemalari bitirmisim, 1 hafta geciktirdim, ama size haber verebilmedim. hakkimi helal edin. Allah razi olsun!

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

estagfirullah kardeşim, ne demek hiç önemli değil. hamdolsun Lemalar size nasip olmuş. Allah kabul etsin.

katre (editör)
Offline
Son giriş: 02/06/2011

sanem kardes istedigin emirdag lahikasi size yazildi,Allah kabul etsin...

Offline
Son giriş: 26/05/2011

sa bişey sormak istiyorum.Külliyat hatminde belirttiğiniz bölümleri okuyormusunuz yani Kuran-ı Kerimi okur gibi mi hatim yapıyorsunuz?

nabi (editör)
Offline
Son giriş: 03/09/2011

AS Esra kardeşim. biz normalde risalei nur külliyatına dahil olan kitapları sıra ile okuyoruz. Kendimiz bir külliyat bitirmeye çalışıyoruz ta ki imanımız artsın, maneviyatımız yükselsin. hep beraber paylaşıp okuyunca daha kısa sürede hepimizin bir külliyatı oluyor, aynı sevabı daha kısa zamanda inşaallah alıyoruz. Bu usul hem insanı daha hızlı okumaya gayret etmeye motive ediyor, hem de okuma alışkanlığını kazandırıyor Allah'ın inayetiyle. Kur'an hatmi gibi külliyat hatmimiz de olmuş oluyor böylece.

yagmur damlasi (Ziyaretciden)

S.ALEYKUM NABI KARDESIM BENDE BU GUZEL HATIME KATILMAK ISTIYORUM. ISARAT-UL I'CAZ  I ALIYORUM INSAALLAH.

BERAAT KANDILINDE BITICEKMIS RABBIM BU GUZEL GECEDE OKUDUGUMUZ KULLIYATLARI KALBIMIZE NESRETSIN BERAATIMIZE VESILE EYLESIN INSAALLAH AMIN......

(X)
Kapat
-->