Seda SEZER (Uzm. Dr.)

Sitedeki Yazıları

Allah Korkusunun Bilimsel Temeli
Korku ;kişisel bilince ulaşma düzeyi, eğitim,nefis terbiyesi ve imtahan için gelinen dünyada başarılı olabilmenin tetikleyici enerjisidir.
Cinsel Kimlik Kargaşası
Cinsellik, temel bir içgüdüdür. Cinsel işlevler, başta merkezi sinir sistemi, beş duyu ve genital organlar başta olmak üzere ,vücudun ürettiği 30'dan fazla hormon ve kimyasal maddenin katılımın olduğu karmaşık bir etkileşimi ile yürütülen bir süreçtir.
ŞEFAAT VAR MIDIR?
Şefaatle ilgili ayetler ve hadisler beraberce incelendiğinde : şefaatin hak olduğu fakat bazı kriterler dahilinde olacağı/olmayacağı anlaşılmaktadır.Tüm şefaat yetkisi Allah’ın olup Allahın izin verdikleri şefaat edebilecektir.
Mevsimsel Hastalıklara Karşı Alınacak Tedbirler
Yaz mevsimi sona erdi sonbaharın gelmesiyle mevsim değişikliğine bağlı oluşabilecek hastalıklara karşı dikkatli olmak gerekiyor.
GEBELİK VE ORUÇ
Bebeklerin sağlıklı olarak doğması annenin yeterli ve dengeli beslenmesi, bebeğinin ve kendi sağlığının korunması ve bu konuda bilinçlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.
Anne sütü ve Oruca bakış
Anne sütü; yenidoğanda ideal büyüme ve gelişme için gerekli olan tüm sıvı, enerji ve besin öğelerini içeren, biyoyararlılığı yüksek, sindirimi kolay doğal bir besindir.
Tıbbi ve Vicdani Olarak Kürtaja Bakış
Kürtajın kelime anlamı kazımak olup gebeliği sonlandırmak amaçlı uygulanabildiği gibi kimi hastalık teşhisi ve tedavisi için de yapılması uygun bulunan cerrahi işlemdir.

Yorumlar