benim için dua edermisiniz?

Mar 13, 2010

Merhaba,

ne olduğuna anlam veremediğim sıkıntılar yumağından oluşuyor evliliğim.

 Arkamda aile desteği de yok. Maalesef inanalımayacak derecede bencil ve merhametsiz bir annem,öfkeli asıp kesmeyi marifet sanan bir abim,sorumluluk almaktan korkan bir babam ve ne kadar anlatmaya çalışsam da üzülerek herkes böyle şeyler yaşıyor diyen 5 kardeşim var.

Ben yaşadıklarımı insanlığıma yakıştıramıyorum.

Para ve iktidar çılgınlığı had safhaya ulaşmış bir aile içine düştüm.

Bencillik,kıskançlık,fitne,iftira,haramlarla kendilerine yaşam alanı oluşturmaya çalışan kadınlar ve erkekler..

Haklarına girmeyeyim,belki ben yanlış tanımlıyorumdur,sabredeyim,konuşayım,uzak kalayım derken eşimi de bana karşı kışkırttılar. öyle anlamsız şeyler için kalbim kırıldıki...

Yok suratı asıktı da o yüzden, yok ailesine giderken bizden izin almıyordu o yüzden,yok kaşını kaldırdı o yüzden,yok gelecekde ekonomik durumumuz nasıl olacak diye sordu o yüzden,yok istediğimiz yerde oturmadı o yüzden,yok okula gitti o yüzden,yok bizimle yeterli ilgilenmedi o yüzden, yok babası mehir olarak bizden ev istedi o yüzden (ev verilmedi ve 7 senedir maddi ve manevi yaptırımlar da bunu onlara unutturmadı)..

Eşim de "senin yüzünden babam bana para vermiyor ve senin bu yaptıkların yüzünden beni aile ve akrabalarım beni dışlıyor" diyor, sen mükemmel sanıyorsun kendini,hiç hoşgörün yok diyerek sürekli açığımı arıyor,bana sürekli hakaret ediyor,para vermiyor,aşağılıyor,fiziksel şiddet uyguluyor,yok şu bardak niye burda,yok domatesin kabuğunu soymadın,yok ütü yapmadın bak sen de mükemmel değilsin diye bana bilinçli olarak zevkle eziyet ediyor.

Ailem oralı değil pek, ben namazlarıma daha çok dikkat etmeye,bol bol Kuran okumaya,sadakaya,iyiliğe,kendimi tartmaya özen gösteriyorum, ikinci üniversitemi okuyorum ve bu dönem bitecek Inşallah,tesettüre de gireceğim,yardım kuruluşlarında da çalışmak için başvurdum. depresyonda olduğum için aksamalar oluyor hayatımda ama Inşallah düzelecek psikolojik durumum.

Boşanıp,yurtdışına gitmek orda hem yüksek lisans yapmak hem çalışmak istiyorum ve bunlar için güvenli yollar arıyorum. Allah Rızası için bana dua edermisiniz?