41 gün Risale okuyoruz..

Jun 30, 2013

Kıymetli kardeşlerim,

“Risale-i Nur, bu Anadolu memleketine belaların def'ine ehemmiyetli bir vesiledir. Sadakanasıl belayı def'ediyor, onun intişarı ve okunması küllî bir sadakanev'inde semavî ve arzî belaların def'ine çok emareler ve çok hâdiselerle tebeyyün etmiş. Hattâ Kur'anın işaretiyle tahakkuk etmiş. “

Emirdağ Lahikası-1 ( 33 )

 

İfade edildiği gibi Risalei nurun okunması maddi manevi belaları def’ ediyor, tersi durumunda bela fırsat bulup geliyor. Ülkemiz ve alem-i İslamın refah ve saadetinde Risalei nurlar manevi kalkan vazifesi görüyor. Son zamanda artan olumsuz hadiselere karşı en büyük kuvvet olan Risale-i nurlarla manevi mücahede yapmak niyetiyle:

 

1 Temmuz – 10 Ağustos 2013Tarihleri arasında her gün 20 sayfa Risaleokuma programı yapmak istiyoruz. İnşallah Şaban-Ramazan ayları ve Bayramın bereketiyle makbul olur, imanımızın inkişafı arzi semavi belalara manevi bir sed olur.

(Kendisi okuyabilen 20 sayfayı tek başına, okuyamayan tanıdığı bir kişi ile bölüşerek -10ar sayfa paylaşarak  Okuyabilir. Yalnız her gün muhakkak 20 sayfamızın tamamlanması ve kazaya kalan gün olursa ilk fırsatta okunması gerekir. Her gün 20 sayfa okuyarak veya paylaşıp okutarak 41 gün boyunca kitap okuyalım.)

Programa katılmak isteyen kardeşlerimiz isimlerini yazarsa listeye ekleyelim inşallah. Salı öglene kadar katılan kardeşlerimizin isimlerini Ramazan umresine gidecek bir ablamıza iletmeye çalışacağız inşallah.

Rabbimiz kabul etsin, okuduklarımızı lutf-u keremiyle ruhumuza kalbimize nakşetsin.

Slm ile.