SALAVAT KAMPANYASI

Jan 12, 2013

 

Binbirhatim.com sitemizde Efendimiz Hz.Muhammed(sav)´in temiz, pak ruhuna 2013 kutlu dogum haftasina kadar gecen saniyelerin sayisinca salavat okuyoruz.Kampanyadaki hedefimiz 45 milyar´dir.

Katilmak isteyen Arkadaslarimiz Binnbirhatim.com sitemizden okumak istedikleri sayiyi alabilirler.

Bitim Tarihi :  20 Nisan

Buradan almis olan kardeslerin yerine aldiklari sayiyi Binbirhatimdeki 45 milyar salavat kampanyasina biz eklemis bulunuyoruz,okumak isteyen kardeslerimizin.www.binbirhatim.com sitemizden almalarini rica ediyoruz.

Çekilecek salavat = "Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammed"

Salavat-ı Şerife hakkındaki ayet ve hadislerle genel bilgilendirme: Salavât, tebrik, tezkiye, duâ, Peygamberimiz (s.a.s)'e yapılan duâ, istiğfar, rahmet gibi anlamlara gelen bir terimdir. "Belirli vakitlerde, Kur'an'da emredildiği tarzda ve Hz. Peygamber (asv)'in tarif ettiği şekilde yapılan ibadettir. Salât'ın çoğulu salavât gelir. Türkçe'de daha çok Hz. Peygamber (asv)'e yapılan duâ mânâsında kullanılır.

Kur'ân-ı Kerim'de şöyle buyurulur: "Allâh ve O'nun melekleri Peygamber'e hep salât ederler. Ey mü'minler, siz de Ona salât (ve dua) ediniz ve samimiyetle selam veriniz." (Ahzab, 33/56). Bu âyeti kerimeyle, Peygamberimiz (asv)'e salât ve selamlarımızla hürmetlerimizi sunmak farzdır; her Müslüman için yerine getirilmesi gerekli bir görevdir.

Her Müslüman en kısa şekilde: "Allâhümme salli alâ Muhammed" "Allâh'ım Muhammedi rahmetinle tebrik et ve esen kıl" diye salât getirir.

Rasûlüllah (asv) şöyle buyurmuştur: "Kim bana bir salât getirirse, Allah ona on salât (mağfiret) eder." (Ahmed bin Hanbel). "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salâvat okuyandır." (Tirmizî)

“Kıyamet gününde bana halkın en yakın olanları ve şefaatime hak kazananları, bana en çok salâvat getirenleridir.” (Tirmizî, vitr, 21)

"Yeryüzünde Allah'ın seyyah melekleri vardır. Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana tebliğ ederler." (Nesâî, Sehv 46, (3, 43))

“Cebrail ile karşılaştığımda bana şöyle dedi: Sana müjde ederim, Allah diyor ki: Kim sana selâm verirse ben ona selâm veririm. Kim sana salât getirirse ben ona salât getiririm."(Hâkim, Beyhâki)

Cenab-ı Hakkın rahmet kapıları efendimiz Hz.Muhammed(sav)'e baştan sona kadar açıktır! Ey mü'minler! Bu kapıdan kana kana içmek isteyen bolca salavat çekip dostun dostuyla birlikte olacağı ahiret alemlerine yatırım yaparak bu şerefli işte bu kervanımıza dahil olsun.