Gençlerle - fırtına gibi

Dec 20, 2012

Kardeşler, Cenabı Hakk'ın hizmetle alakalı yeni bir nimetini sizinle paylaşayım:

Antalyadaki kardeşlerle farklı bir çalışmaya niyetlendik elhamdulillah. Gençlerle kararlaştırdık, "mevzu çalışmalı" ders okuması yapalım; her hafta biri hazırlasın, sunum gibi yapsın dedik. Cumartesi dersine gençler katıldığı için sırf dinleyici olduklarında sıkılıyorlardı. Biraz sorularla derse dahil oldular, sırayla konu hazırlayalım dedik, daha bi heyecanlı oldu. Elimizde hazırlanmış 1 er A4lük konular var. Konu sonunda da 4-5 soruluk müzakereye açık bir kısım var.

Gençlerle kaynaşmak çok hoş oldu elhamdulillah. Herkes listeden kendine bi konu seçti; özellikle heyecanlı konular 2 talip bile buldu. Herkes sınavlarının yoğun olmadığı haftaya sıraya girdi, beraber konuları işlemeye başladık.

Listedeki konular şöyle:

1- İnsanın yaratılış gayesi nedir?

2- Namaz

3- Tevhid

4- Hz.Muhammed(ASM) kimdir?

5- Sünnete tabi olmanın ehemmiyeti

6- Tesettürdeki hikmetler

7-Gençlik nasıl bakileşir, kıymetlenir?

8-Elhamdulillah hakkında

9-Şer ve musibetlerin yaratılış sırları (bu konu çok ilgi çekti:))

10- ihlas

11-uhuvvet

12-suizan gıybet

13-Bediüzzman Hz(RA) kimdir

14- Rnur nasıl bir tefsirdir?

Bu dokuman 2004te okuma programı için Kiliste hazırlanmış. Allah ebediyen razı olsun hazırlayanlardan. Elimizde hazır dokuman, fotokopi çekitirip gençlere verdik. Farklı risalelerden mevzular toplanmış, beraber müzakereli işleyince hepimize şevk oldu. Monotonluktan çıkmaya vesile oldu. Buna benzer daha geniş kapsamlı bir çalışma hanımlarla başlanmıştı, o da epey heyecanlı oluyordu. Cenabı Hak şevk-i mutlakta daim etsin, ihlas ve sadakatla istihdam etsin.

Hepimizin cuma gecesi mubarek olsun.

slm ve dua ile.