Forum Konularım


 • 1.SOHBETiMiZ...

  BİSMİLLÂH her hayrın başıdır. Biz dahi başta ona başlarız. Bil, ey nefsim, şu mübarek kelime, İslâm nişanı olduğu gibi, bütün mevcudâtın lisan-ı hâl ile vird-i zebânıdır.

  Bismillâh ne büyük, tükenmez bir kuvvet, ne çok, bitmez bir bereket..1.söz

 • ACI DOLU GÜNLERİM VE GECELERİMDE....

  O Gece pijamalarımı giyerken tesadüfen göğsümde bir sertlik fark etmiştim.Sabahı zor etmiş ve ertesi günde hemen erkenden kadın doktoruma gitmiştim.Korkulacak birşeyin olmadığını söylemişlerdi fakat ben yine de emin olmak için hastahanede ultrasonla bakılmasını istemiştim. Hastanede baktılar ve sonuçlari kadın doktoruma yollayacaklarını söylediler.Birkac gün sonra kadin doktoruma sonuçları almak için gittiğimde henüz ne olduğuna karar veremediklerini ve biopsie yaptırmam gerektiğini söylediler.Hiç vakit kaybetmeden gittim,biopsi yaptılar.Üc gün sonra da sonuçları geldi...

 • 2 haftalik hatim...

  slm a.

  Allah nasip ederse 2 hafta icinde okuyacagimiz bir hatim olusturalim arkadaslar..ayin 31 de duasi yapilacak,. de bitirmek üzere kim hangi cüzü okumak istiyorsa belirtirse seviniriz.simdiden Allah kabul etsin,cenab-i hak hepinizden razi ve memnun olsun, maddi ve manevi sikintilarini gidersin duasiyla...

 • KURAN HATMİ İÇİN CÜZ DAĞITIYORUM...

  KURAN HATİMİ İÇİN İSTEYEN  İSTEDİĞİ CÜZİ ALABİLİR...YANLIZ HANGİ CÜZÜ ALIRSANIZ YAZINIZ...İKİ HAFTA SÜREMİZ VAR HANIMLAR...ALLAH ŞİMDİDEN KABUL EDER İNŞAALLAH!

 • HAFTALIK ÇEVŞEN PAYLAŞIMI..:)

  1-YASİN, CEVŞEN'ÜL KEBİR =HEKİM

   2-YASİN, EVRAD-I KUDİSYE =YASEMİN

   3-YASİN,DELAİLİ2N NUR =FERİDE

 • 19 EKİMDE SONA ERMİŞ OLAN KURAN HATMİNİN DUASI...

  "Amin! Elhamdu lillahi rabbi’l-alemin, ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-salatu ve’s-selamu ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve ashabi ecmain."

  Ey Yüce Rabbimiz !

  Sen bütün mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından bos çevirme Allah’ım!

 • CEVŞEN PAYLAŞIMI...

  1-YASİN, CEVŞEN'ÜL KEBİR ÖZLEM

  2-YASİN, EVRAD-I KUDİSYE FERİDE

  3-YASİN,DELAİLİ2N NUR YASEMİN

  4-YASİN,SEKİNE 19 DEFA HEKİM

  5-YASİN, MÜNACATÜ'L KUR'AN ASİYE YAKUT

  6-YASİN, TAHMİDİYE, ÖZLM_2709

 • DUYGU YOGUNLUGU ICINDEYIM

  s.a cok degerli gonul dostlarim sizin dua ve goruslerinize ihtiyacim var.benim 13 yasinda buyuk kizim 7,5 yasidada kucuk kizim var ben YARADANIMA  ilk bebegimin kiz olmasi icin hep dua ettim cok sukur ben bir istedim RABBIM  iki tane nasip etti.

  ben sukursuz bir kul degilim hep sukrediyorum ederimde7,5 seneden sonra MEVLAM  beni tekrar anne olmak gibi harkulade olan mutlulugu tekrar nasip etti.bu guzel duyguyu  anne olmayi isteyen arzu eden herkese RABBIM nasip etsin.

 • SUDE UMREYE GİDİYOR
 • MENDİL KÜLTÜRÜNÜ BİLRMİSİNİZ ?
  Markette aylık mutad alış verişimizi yapıyoruz.
  Hanım, kağıt ürünleri bölümünün önünden geçerken her zamanki gibi kağıt mendillere sarılıyor.
  Önceleri kızıyordum bu hareketine.
  O da, benim kızmamın masraftan kaynaklandığını sanarak kağıt mendillerin ucuzluğundan bahisle,
  onların kârlılığını hep savunurdu.

 • SENİ SENDEN ÇOK KİM ÜZEBİLİR Kİ ?

  Bugün sıcağın ağırlığının yorucu yükü omuzlarımda çıktım işten. Kötümserliğin sınırında yürürken, hayatımdaki yerini tarif bile edemeyeceğim arkadaşımı aradım.

  Ben onu tanıdığımdan beri bardağın dolu tarafını gösterebilmek için kırk takla attığım o insan, nasıl ve ne zaman bu kadar pozitif olabilmişti hala inanamıyorum.

 • LATİFE TEYZENİN,MOR MENEKŞELİ İPEKLİ MENDİLİ

  Bayramın gelmesine bir aydan daha az bir zaman kaldığına göre,bende eski bayram anılarımı yazıvereyim dedim.O zamanlar çocuklar,şimdiki gibi tehlikede değillerdi.Bayramlarda el öpmeye korkusuzca giderlerdi.Konu komşu birbirini tanır,sever sayar,yardımlaşırdı.Kapı karşı komşumuz,Latife teyzeler vardı.Latife teyze;evin görümcesi olurdu aslında.Evin en yaşlısı oydu sanıyorum.Birde benden büyük olan yeğenleri,Güzin ve Esin.Hayrandım o ablalara.Sakin,dindar,örnek bir aileydiler.Evimizin sol tarafında da,rahmetli Sıdıka hanım teyzeler otururdu.Sıdıka hanım

 • Hac'da Şeytan Taşlamanın Hikmeti Nedir?

  Bilindiği gibi, hac mevsiminde Mina'da, Kurban Bayramının birinci, ikinci ve üçüncü günleri Akabe Cemresi, Küçük Cemre ve Orta Cemre olmak üzere üç şekilde şeytan taşlanır. Bu ibadet vaciptir. Burada yapılan hareketler, haccın şeairindendir. Güzel bir hatırayı yad etmektir. Bütün insanlığın ortak düşmanı olan şeytanı taşa tutarak lanetlemektir.

  Burada temsili olarak tespit edilmiş olan üç yerde taşlama yapılır. Bu ibadet şekli bize İbrahim Aleyhisselamdan intikal etmiştir.

  Bu hususta iki rivayet var. Birisi şöyle:

 • KALB VE DÎL, HEM ÇOK TEMÎZ, HEM PİS...

  Hazreti Lokman (Lokman Hekim), yanında yardımcısı ile ava çıkmıştı. Avdan dönerken bir kabile reisi Lokman Hekim'e bir gece misafir kalması için ısrar etti. Lokman Hazretleri de kabul ederek o gece misafir kaldı. Kabile reisi Hazreti Lokman için bir koyun kestirdi. Hazreti Lokman çömezine:

  — Kesilen hayvanın en temiz iki azasını kes bana getir, dedi. Çömezi gidip koyunun kalbini ve dilini kesti getirdi. Hazreti Lokman:

 • namazın farzlarını bu şekilde öğrenelim İNŞAALLAH!

  1- Hadesten Taharet: Abdesti olmayanın abdest alması, cünüp olanında gusülabdesi almasıdır.
  2 - Necasetten Taharet: Bedenin, elbisenin ve namaz kılınacak yerin temiz olmasıdır.
  3 - Setr-i Avret: Avret yerlerini örtmek.

  Erkeklerde göbeğin üstünden diz kapağının altına kadar.
  Kadınların iç yüzü, elbilekleri ve ayak topukları müstesna her yerinin örtülmesi lazımdır.

  4 - İstikbâli kıble: Namaza başlamadan kıbleye (Kabeye) dönmektir.
  5 - Vakit: Namazın vaktinin girmesini beklemek.

 • 32 FARZ

   

 • KALİTE NEYMİŞ?

   

  ATEŞ KARŞISINDA BOZULMAYAN ALTIN

  ALTIN KARŞISINDA BOZULMAYAN KADIN

  KADIN KARŞISINDA BOZULMAYAN ERKEK

    K A L İ T E L İ D İ R. . . . . . . .

   

 • BIRAK SEVGİ SENİ BULSUN...
  İyi kalpli, yalnız bir adam, bir gün bir koza bulur. Kozanın içinde küçük
  bir tırtıl vardır. Adam çok sever bu tırtılı, onunla tüm yalnızlığını, tüm
  sevgisini paylaşır.

  Gel zaman git zaman tırtıl büyür, güzel bir kelebek olur. Adam, kelebeğine
 • SOMALİ İÇİN İFTAR VAKTİ

  Somali için iftar vakti Bu gece ilk teravih namazını kılıp, sahura kalkıp, niyet ettiğimiz orucumuzun kabul olması için dua edeceğiz.

   

 • KARDELEN İÇİN (FERDACIĞIM)


(X)
Kapat
-->