Forum Konularım


 • MÜSLÜMANCA MÜMİNCE YAŞAMAK
  MÜSLÜMAN VERDİĞİ SÖZDE DURUR
   
  MÜSLÜMAN GÜLER YÜZLÜDÜR
   
  MÜSLÜMAN İYİLİĞİ EMREDER, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRIR
   
  MÜSLÜMAN KÖTÜ ZANDAN ÇEKİNİR
 • Temiz Ağızla Dua Etmek
  Kendinizden sonraki kişiye
  temiz ağızla
  dua edin!

  Allah(c.c.) Hz. Musa'ya: "Ya Musa, bana günahsız bir ağızla dua et" buyurdu.

 • MÜBAREK KADİR GECESİ İÇİN TOPLU HATİM TOPLU NİYAZA VARMISINIZ ??

  SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM 3-4 AĞUSTOS KADİR GECESİNE KADAR KURANI KERİM HATİMİ YAPIYORUZ CÜZ ALIP OKUMAK OKUTMAK İSTEYEN VAR MIDIR ? HATİM DUALARIMIZ KADİR GECESİNDE YAPILACAK İNŞALLAH...

 • Hasta kardeşimize Yasin i Şerif okurmusunuz

  Selam Aleyküm Arkadaşlar,

  Genç üniversite öğrencisi, bir kardeşimiz için dua ve Yasin okumanızı rica ediyorum.  23 yaşındaki bu genç kardeşimize lenf kanseri tanısı konuldu, kemoterapi başlanacak. Herkesten içinden geldiği gibi dua etmesini ve etrafındaki yakınlarından  da dua talebinde bulunmalarını canı gönülden rica ediyorum. Hasta kardeşimiz için Cenab ı Hakdan hayırlı şifa diliyorum. Allah hiç birimizi evlatlarımızla imtihan etmesin. Allaha emanet olun...

 • KISA BİR DUA

  ALLAH ım! Büyük hakkın için, kerim zatının nuru hürmetine, Arş-ı azîmin hakkı

 • 31 MAYISA CEVSEN HATMI

  Selamün Aleyküm

  Degerli arkadaslarim ve ablalarim birlikte okuyup sevabina ortak oldugumuz cevsen hatmimize bu üc aylardada okuyalim insaallah.Cenab-i Hak ömrümüzün sonuna kadar bizi duadan niyazdan ayirmasin, bu okunanlarin hürmetine bize dünya ve ahiret mutlulugu nasip etsin amin amin amin.

  Bu hatmi bitirelim insaallah mirac kandiline bir cevsen hatmi daha yapariz.

 • Mirac Kandiline(5 Hazirana hatim)

  S a.


 • Kızıma isim

  Sa.Herkese hayırlı günler.Kızıma isim arıyorum önerebileceğiniz isimler varsa çok sevinirim.

 • BIR ABLANIN RICASI UZERINE SALAVATI TEFRICIYE OKUYORUZ ISTIRAK ETMEK ISTERMISINIZ ?

  S.Aleykum gonul dostlari 

  Bir ablanin 3 cocugu var iki kiz bir erkek Rabbimin imtihani iste iki kizida ozurlu oglunda bisey yok sukur agir bir imtihandan geciyor Rabbim kimseyi evladiyla imtihan etmesin .. Bu ablanin oglu bu sene nasipse okulunu bitirecek  mayisin ikinci haftasi yanlis bilmiyorsam son sinavini verecek o ablada rica etti kendiside okuyor fakat takdir edersiniz ki toplu dualar daha makbul ..4444 Salavati Tefriciye okurmusunuz diye rica etti eger istirak etmek isterseniz lutfen okuyacaginiz sayiyi bildirirseniz sevinirim.

 • RAHMETLI ANNEANNEMIN RUHU ŞAD OLMASI ICIN HATMİ SERİFE NIYET ETTIM

  selamun aleykum gonul dostlarım  sızden bır  rıcada bulunabılırmıyım  acısı bızım ıcın cok taze olan 23 nısan salı gunu edebıyete ugurladıgımız  ve bugun   yedisi olan  anneannem VASIDE GUZEL '' ın ruhunun şad  olması ıcın hatmı şerıfe nıyet ettım  1 .hatımımız tamamlandı cok sukur 2 .

 • 20 Nisan´a Hatim

  Selamun Aleyküm,

 • 2.Yasin Hatmi

  Kardeşlerim,ilk hatim bitirilmiş, 2.sine Yasin vermek isteyen kardeşlerimiz (saat farklarını da hesap edip) en son 19u akşam 20.00 a kadar  bu foruma tek bir sayı olarak bildirebilirse memnun oluruz. Biz de toplayıp kardeşlere iletelim inşallah.

     Kardeşlerim Yasin-i Şerif ve salavat-ı şerife hatimlerimiz sona ermiştir.

 • Efendimiz(ASM)'ın isteği üzere Yasin-i Şerif okuyoruz.

  Kıymetli kardeşlerim,

  İstanbul'daki kardeşlere haber gelmiş ki, Efendimiz(ASM) rüyada görülmüş, 20 Nisana kadar 63.000 Yasin-i Şerif okunmasını istemiş. Rasulullah(ASM) Efendimizin görüldüğü rüya sadık rüya olduğundan bu emr-i maneviyi yerine getirmek için kardeşler hemen dağıtmaya başlamışlar, Allah razı olsun bize de haber verdiler.

 • Hasta bir abla için Tahmidiye

  SA Kardeşler, beyninde tümör olan bir ablamıza doktoru artık ameliyat olması gerektiğini söylemiş. 12 nisan gibi ameliyata girecek inşallah. Ablamız Ankara'da risalelerin neşrinde çok gayret etmiş, 20 yıllık nur talebesi. Okumak isteyen kardeşler varsa Tahmidye okursak güzel olur. Allah kabul etsin.

 • C:SEHiTlERiMiZ iCiN HATiM

  S A:


  Canakkalede kanlarilya,canlariyla savasan kahraman sehitlerimizi Rahmetle aniyoruz...

  Duasi 29.martta yapilmak üzere onlara ve tüm sehitlerimizi niyet ederek Hatm-i serifler okuyoruz.

  1.cüz katre

 • 15 NISANA KADAR HATMI SERIF YAPIYORUZ DUASI KABEYI MUAZZAMADA OLACAK

  SELAMUN ALEYKUM  GONUL DOSTLARIM  BIZ ARKADASLARLA BERABER  TOPLU OLARAK HATMI SERIF VE TESBIHATLAR CEKIYORUZ   15 NISANA KADAR  DUASI KABEYI MUAZZAMADA YAPILACAK  COK SUKUR 1 . HATIMIMIZI TAMAMLADIM  SU AN 2. HATIMIMIZE BASLADIK  CUZ ALAN ARKADASLAR OLDU  BENIM  DE  GONLUM RAHAT ETMEDI SIZE  HABER VERMEZSEM RAHATSIZ OLURDUM O YUZDEN HABER   VERIYORUM BENDE  CUZ ALIRIM DIYORSANIZ ?? BENDE  OKURUM DIYORSANIZ ??

 • Medine'ye Hediye - Delailin Nur

  SA Kardeşlerim,

  nasip olursa mart ayı başında Umre Ziyareti yapmak niyetindeyiz. Sizden de Medine'ye hediye olarak Delailin Nur götürmek uygun olur diye düşündüm.

  1 Marta kadar okuyabileceginiz miktarı yazarsanız hepsini toplayıp orada dualarız inşallah. Cenabı Hak hakkımızda hayırları bereketleri ihsan etsin.

  slm ve dua ile..

 • DUALARINILA KATKIDA BULUNARAK IHLAS SURESI OKURMUSUNUZ ??

  selamun aleykum gonul dostlarim sizlerle olup sizlerin duasini almak beni cok mutlu ediyor  hamd olsun siz gonul dostlarimin   yureginizden   cikip dilinize yansiyan o guzel dualarinizi   istirham ediyorum  dualarinizin sicakliginda  bizler dualarimizla yanindayiz demenizi ve    benim icin cok degerli olan yorum ve dualarinizi bekliyorum  INSALLAH  cok sevdigim ve  tanidigim  bir bay  su an durup durup evinde huzursuzluk cikartip ev ahalisinde  huzurunu mutlulugunu kaciriyormus  sizlerinde tahmin ettigi gibi huzursuz

 • Cevsen hatmi-cüz

  Selamun aleyküm,


  Degerli abla ve kardeslerim,Allahin izniyle yakinda yeni bir eve tasinacaz,malumunuz islerin coklugundan okumalarimi yetistiremiyorum,benim okumam gereken kisimlari almak isteyen kardeslere vermek istiyorum.Benim okuyarak alacagim hatme ve sevaba okuyan kardesler nail olacak insaallah.

 • Londra 'ya atanan imamdan bir hatira !..

  Londra'daki camii'ye yeni bir imam gönderilmiş. Adam şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman da aynı söföre rastlıyormuş.

  Bir gün, bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 kuruş fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturup da parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine "20 kuruşu geri versem mi şöföre?" diye düşünüyormuş. Ama içinden bir ses diyormuş ki "çok gülünç bir para ve şoförün umurunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... 

(X)
Kapat
-->