Kul hakki

Sorunun kısa açıklaması: 
3 yil once biyerde calisiyordum cok cok Iyi anlastigim bi kizdan para caldim. Birtanesinde borcum var dedim 800€ verdi sonra habersiz cantasindan aldim birde banka hesabindan cektim habersiz simdi bu kiz alman kul hakkini nasil isterim Ona ulasamiyorum da.. Icim icimi yiyor dua da ediyorum namaz kilan birisiyim asiri vicdan azabi cekiyorum Kiz verdigi parayi Geri istemisdi zamaninda ama benim durumum kotuydu kalsin dedi Diger habersiz cantasindan 2 kez almistim
Cevap: 

Değerli kardeşim,

Bir şekilde bu kıza ulaşıp aldığınız paraları geri vermelisiniz. Aksi halde kul hakkı olur. Kızın ismini biliyorsanız polisten yardım isteyin borcum var bulamıyorum deyin. Polis yardımcı olur. Şayet bütün çabanıza rağmen bulamamışsanız dua edersiniz kızın adına o paraları sadaka olarak verirsiniz.

Bilgi için tıklayınız:

Helalleşme imkanı olmayan kul hakkı konusunda bilgi verir misiniz ...

Selam ve dua ile...

Yorumlar

Aradim sevgilisini de aradim

Aradim sevgilisini de aradim ama bulamadim polisi deneyecegim pek yardimci olucaklarini sanmiyorum burda 18 yasini gecmis birisinin uzerine fazla bilgi vermiyorlar baska bir arkadasimida kaybetmistim baska sehire gitti polis Birsey yapamayiz dedi. Kiz verdigi parayi bana dedi ilk basta geri istiyorum diye sonra sende kalsin dedi iste bi o 100 Euro ayri aldim 50 ayri onlar var birtek digerini helal etmis oluyor galiba? Ama yalan soyleyerek aldim baska Birsey icin kullandim pismanim tabiki dua ediyorum hergun kac gece agladim Allahim beni affetsin diye ama icim rahat degil.. Bu arada cevap icin tesekkurler.

Son satirda (Diger habersiz

Son satirda (Diger habersiz cantasindan 2 kez almistim) fazla unutmusum silmeye k.bakmayim.. Cevaplarinizi bekliyorum