Evde depresyona girip kulluk ve eşlik vazifesini tam yapamıyorsam, başörtüsünü açıp öğretmenlik mesleğimde çalışabilir miyim?

Sorunun kısa açıklaması: 
öğretmenlik mezunu bir bayanım . çalışmak istiyorum fakat başörtüsü kafama takılıyor.başımı açmak istemiyorum fakat evde durdukça depresyona girdim ibadetlerimi de yapamıyorum ,eşim ve çocuğuma da iyi davranamıyorum bu yüzden.çalışırken başörtsü açabilir miyim?
Cevap: 

Değerli kardeşim,

Çalışmak demek sadece başı açıp para kazanmak demek değildir. Evinizde ilimle meşgul olabilirsiniz. Hercocuk.org sitemizde gönüllü öğretmenlere katılıp öğrencilerin sorularını cevaplayabilirsiniz.

Ev dışında isterseniz başörtülü çalışabileceğiniz bir kolej bulabilirsiniz. Veya anaokulu gibi özel eğitim kurumlarında da çalışabilirsiniz.

Kısacası harama girmemek şartı ile çalışmaya engel yoktur.

Depresyondan çıkmanın yolu başı açmaktan geçmez. Siz hiç parmağı ağrıdığı için parmağını kesip atan birini gördünüz mü? Böyle bir şey aklı başında birisi için mümkün değildir.

İşte başı açmak da ahiret hayatını büyük bir tehlikeye sokar. Şeytanın vesvesesi ile hayattan mutsuz olup çareyi haram bir işte aramak büyük bir hata olur. Zaten şeytanın istediği de budur. Hata üstüne hata yapmak.

Şeytanın vesvesesine kanmayın. Haram bir yoldan hayır gelmez. 

İmani eserleri bol bol okuyup mütalaa etmek, dini sohbetlere katılmak, tebliğ faaliyetlerinde bulunmak, çocuklarınızın eğitimi için çalışmak en büyük huzur kaynağıdır. 

Şeytanın hilesine kanıp da, huzuru haram bir yolda ararsanız şeytanı mutlu etmekten başka hiç bir şey yapmış olmazsınız.

Zamanla başı örtülü çalışmak da serbest olacaktır. Müslümanların önüne konan bu imtihanı kazananlardan olmak için bir süre daha sabretmelisiniz.

İlave bilgi için tıklayınız:

Başörtüsünün hükmü nedir? Başı açık gezmek insanı nasıl bir tehlikeye götürür?

Selam ve dua ile...

Yorumlar

teşekkür ederim . inşallah

teşekkür ederim . inşallah Allahım hayırlı kapılar açsın. yönlendirdiğiniz siteyle iletişime geçtim.

 

(X)
Kapat
-->