Eşimin ailesi yüzünden sorunlar yaşıyorum

Sorunun kısa açıklaması: 
Ben 24 yaşında biriyim eşimin ailesi ve akrabaları yüzünden ruh halim berbat durumda dini vazifelerimin hiçbirini yapamıyorum.onlar da hertürlü dedikodu,ikiyüzlülük,kibir kendilerinde namaz kılıyorlarmış bana bilmişlik taslıyorlar laflar söylüyorlar.tevbeestağfurullah namazdan bile soıuttular.biara eşimlede uzaklaşmıştık onlar yüzünden eşime izahettim durumumu yaptıklarını önleyemiyor ama yardım etmeye çalışıyor
Cevap: 

Değerli kardeşimiz,

Hayatımızın her safhasında, hatta en ummadığımız yerlerde bile kendini tanıyamamış, kulluğunu idrak edememiş, başkalarının kusurlarıyla uğraşan insanlarla karşılacağız. Buna karşı en iyi çare: insanlara yakınlaşmadan önce temkinli olmak, belli bir mesafeyi korumak sonra zaman içinde güzel ahlaklı olanlarla samimiyeti artırmaktır;  diğerleriyle fazla yakın bir irtibat kurmamaktır.

Size tavsiyemiz manevi açıdan sizi besleyen, kalben ruhen rahat ettiğiniz, kendini eğitmeye çalışan samimi insanların bulunduğu gruplara katılmanız, kendinizi geliştirmeye çalışmanız ve bu şekilde hayatı boşa harcayan insanlardan uzak kalmanızdır. Eğer böyle bir gayrete girilmezse insan boşluğa düşer ve ahlakını, ulvi değerlerini muhafaza edemez, zira toplumda ciddi bir bozulma var. O bozulmaya karşı kendimizi muhafaza etmeye, hatta geliştirmeye çabalamalı, ev içi vazifeleri yapıp ömrümüzü Rabbimizin huzuruna en güzel şekilde çıkmak üzere değerlendirmeli, diğer hadiselere fazla önem vermemeli.

selam ile..

Yorumlar

RABBIM yar ve yardimciniz

RABBIM yar ve yardimciniz olsun sunu da unutmayin ki RABBIM '' ihmal degil imtihan ediyor '' kul imtihanda oldugunun idrakina varirsa herseye bakis acisi da degisir maneviyat inin da katkisiyla cok farkli bakar veya gorur o yuzdende bu dunyanin imtihan yeri oldugunu unutmamamiz gerekiyor ve imtihanin sonunda kazanmakta var ALLAH korusun kaybetmekte ve kul kulla imtihan edilir musluman butun hal ve hareketlerinde once kendini sorgulamali acaba ben cokmu dogruyum ki baskalarini yanlis goruyorum diyerek istihare yapmalidir ehli insanlar her halinde kendini sorgular ibadetlerden mahrum olan zavallilar her sucunda hakli cikmak icin baskalarini suclarlar RABBIM her zaman hayirli insanlarla karsilastirsin cumlemizi hayir duasi alanlardan ve hayir duasi yapanlardan olabilmek duasiyla A.E.O

Maaleaf ki bu tür

Maaleaf ki bu tür sıkıntılardan hiçbir zaman kurtulamayacağız. Çünkü dünyaya imtihan olmaya geldik. Kul kul ile sınanır. Dertler hiç bitmez bittiği zaman ömür biter. O yüzden şükretmeli, Şeytan ve nefisin kirli tuzaklarından BİR TANECİK RABBİMİZE sığınmalıyız. Çünkü herşey Allahın isteğiyle olur. Rabbim size ve bütün Müslümanlara yardım etsin. Allaha emanet olun.

Allah yardımcınız

Allah yardımcınız olsun..inşallah size dua edelim.. Rabbim kullarını birbiriyle imtihan etmesin

(X)
Kapat
-->