Sizden Gelenler

Hafız kızın günlüğü - 3
İzmir... Burası... Hocalarım... Evim... Ailem... Ve canım ciğerim; Hafızlığım...
Biz 6 Kardeşiz!
Merhaba' Ben Maide Zeynep koca.13 yaşındayım.
RAMAZAN'DAN YENİ BİR GÜN
Sabah sessizliği...Ve bu sessizliği birbirleriyle yarışırmışçasına bozan martılar.Güneş doğmak üzere.Güneşin doğacağı yer şimdiden kızıllaştı.
ŞEFAAT VAR MIDIR?
Şefaatle ilgili ayetler ve hadisler beraberce incelendiğinde : şefaatin hak olduğu fakat bazı kriterler dahilinde olacağı/olmayacağı anlaşılmaktadır.Tüm şefaat yetkisi Allah’ın olup Allahın izin verdikleri şefaat edebilecektir.
Başörtüm gurur duyduğum özelliğim...
Başımın örtülü olması gurur duyduğum özelliğim.Başımı örtmemin ilk sebebi Allah'ın emirlerinden birini yerine getirmek.İkinci sebebi insanlara örnek olmak...
SORULARLA ESHAB-I KEHF
Ashab-ı Kehf hakkında merak ettiğiniz soruların cevabınu bu yazıda bulabilirsiniz.
Risale-i Nurdaki Orjinal Tefsir Metodu
Risale-i Nur diğer klasik tefsirlerden farklı bir tarzda yazılmıştır. Nakille birlikte akli ve mantıki delillerle ayetlerin tefsirini yapmıştır.
Çocukluğumuz çocuklarımız...
Yaşım oldu 28, çocukluk yılları geride kalalı çok uzun zaman olmuş. Çocukken büyümek istiyordum hemen. Hemen büyümek için çok yemelisin, çok süt içmelisin derlerdi...
Geliyorum gidiyorum var mısın yokmusun, hiç sormuyorsun aç mısın tok musun?
Günün sözü bu işte. Yiğenimin ablama söylediği bir söz.
İMTİHAN TUĞLALARI
Dünyayı kendi etrafımızda döndürmek gibi eğilimler besliyoruz iç dünyamızda. Sahip olma duygumuzu en çok kendi hayatımız için kullanıyoruz galiba. İsteklerimizde ısrarcı, hikmetlere kör oluyoruz çoğu zaman. Oysa cahiliz.
(X)
Kapat
-->