Şifalı Bitkiler

Bir fincan içmeye ne dersiniz?
Papatya çayının bu faydalarını biliyor muydunuz? İşte şaşırtan 14 faydası!
Sakinleştiren ve Mutluluk Veren Beş Koku
Ruh halinizi hızlı bir şekilde düzeltmek ve sakinleşmek mi istiyorsunuz?
Hindistan cevizinin suyu da şifalı
Kainat eczanesinde insanlara sunulan her bir nimet gibi Hindistan cevizinin de şifalı olduğu bilimsel olarak kanıtlandı
Kansere karşı mucize kalkan
Uzmanlar kansere karşı dut tüketilmesi önerisinde bulunuyor. Kalorisi düşük bu lezzetli ve sulu meyvenin 100 gramı sadece 43 kalori olan bir bardak dut yaklaşık 60 kalori.
Limonun İnsan Sağlığı için Yararları (Faydaları)
Ceviz Yaprağının Mucizevi Faydaları
Ceviz yaprağının kan durdurucu-sıkıştırıcı (astringent), kuvvetlendirici (tonik) ve bağırsak kurtlarını veya solucanlarını düşürücü (antihelmintik) etkisi vardır.
Meyve tohumlarını çöpe atmayın
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Asım Kadıoğlu, halk arasında ‘çekirdek’ olarak tabir edilen bitki tohumlarının, organik ve inorganik maddeler bakımından çok zengin olduğunu söyledi.
Zeytin çekirdeğinin faydaları (Ülser ve gastrit hastalıklarında)
Bulgar ve ABD li bilim adamlarının yaptıkları çalışmaları. sonucu, zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği gerek denekler üzerinde yapılan çalışmalar gerekse cihazlarla tespit edilmiştir.
BU BİTKİLERE DİKKAT
Kekikten ardıç tohumuna funda yaprağından acı bibere… Zayıflattığı söylenen bu 9 bitkisel ürüne dikkat edin! Günümüzde zayıflama pek çok kişi için bir tutku haline geldi.
Karpuzun Faydaları ve Yararları
Karpuz günün her vakti yenilebilecek yaz aylarının muhteşem, oldukça faydaları ve yararları olan şifalı meyvelerinden birisidir.