Saliha Nur Demirbaş

 

Sitedeki Yazıları

Dövme Pilav
Değerli Hanımlar, Allah'ın selamı, rahmeti, merhameti, şefkati, muhabbeti, üzerinize ve üzerimize olsun.İlkbaharın güzelliği, neşesi, cıvıltısı içinize, içimize dolsun. Günümüz ve ömrümüz bereketli, bol kazançlı olsun İNŞAALLAH!..
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
“Size, kendi içinizden öyle bir peygamber geldi ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona pek ağır gelir. O size çok düşkün, mü’minlere çok şefkatli, çok merhametlidir. ” Tevbe Sûresi, 9:128.
“Allah bize yeter. O ne güzel vekildir.” Âl-i İmrân Sûresi, 3:173.
“Alemlerin Rabbi, Rahman, Rahim, din gününün sahibi olan Allah’a hamdolsun” “Gökleri ve yeri yaratan, zulümatı ve nuru var eden Allah’a hamdolsun.” “Bunu bize hidayet eden Allah’a hamdolsun. Allah bize hidayet etmeseydi, biz buna yol bulamazdık. (Fatiha, 1-4, En’am 1, A’raf, 43)
Allah'ım, başladığımız her işi hayırla sonuçlandır!
Allah'ım, San'a hamdolsun! verdiğin sayısız nimetlerine, sonsuz şükürler olsun yönelişimiz Sana'dır zira Sen'in kapından başka bir kapı yok!..
Yerli Tavuk Dolması
Sevgili Hanımlar, "Yerli Tavuk Dolması" yine Osmaniye mutfağının lezzetli mi lezzetli yemeklerinden birtanesi... İsminden de anlaşıldığı gibi yerli tavuk ile yapılıyor... Bazılarınızın "yerli tavuğu nereden bulacağız" dediğinizi duyar gibi oluyorum.Bu yemek elbette çiftlik tavuğuyla da yapılabilir ancak imkanı olanlar muhakkak yerli tavuğu tercih ediyorlar.
Yâ Rab, imanımızı razı olacağın mertebelere ulaştır!..
Kendisine Kur'an indirdiğin, bütün insanlığın rehberi Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed'e (s.av.), onun âl ve ashâbına, kainatın zerreleri adedince salât ve selâm olsun!..
Âmin!..
سْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ Allah'ım, günahlarımızın affı için huzurunda yalvarıyoruz. Manevi hastalıklarımızdan yorgun düşmüş bocalıyoruz.
İçli Köfte
Sevgili hanımlar, Allah'ın selamı, rahmeti, muhabbeti, bereketi, ihsanı ikramı, üzerinize ve üzerimize olsun!.. İnsan şu dünyada ne kutlu bir misafirdir ki bütün her şey onun hizmetine verilmiştir. Her şey insana hizmet için var edilmiştir.Allah (c.c.) insana verdiği hususiyetlere bakın ki, bir malzemeden çeşit çeşit yemekler yapar başka başka lezzetlere ulaşır
Ey Rabbim!
Ey Rabbim! Ahiretin tarlası olan şu dünyada bizler aciz fakir biçare kulların Senin yardımına, merhametine, şefkatine ne kadar da muhtacız. Kulluğumuz bu acizliğimizi ve fakirliğimizi daima hatırda tutmayı gerektiriyor ama bizler çoğu zaman gaflete dalıyoruz.Bizleri bir an bile gaflete dalmaktan koru
Yâ Rab!..
سْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ
Hatim Programımıza Göstermiş olduğunuz İlgiden Dolayı Teşekkür Ediyoruz.Allah (c.c.)Razı Olsun...(Hatim Duası)
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ Elhamdu lillahi Rabbi’l-Alemin, Ve’l-akibetu lil-muttekin va’s-Salatu ve’s-Selamu Ala Seyyidina Muhammedin ve ala Alihi ve ashabi ecmain
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ Yâ Rabbi! dünya imtihan salonunda, ömür denen süre içinde, çeşitli imtihanlardan geçtiğimizi biliyoruz.
Birlikte Yapılan Dualarımız
Bilindiği üzere dua kulluğun ruhudur. dua külliyet kesbederse makbul dualar sınıfına girer. Kainatta herbir şey hususan en küçükten en büyüğe kadar bir toplanma görülüyor. Bu toplanma vaziyeti, hal dili ile dua ifadesi sayılıyor.
Ey sonsuz rahmet ve merhamet sahibi Allah'ım!
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ Yâ Allah! Ya Rahman Yâ Rahîm Yâ Kerim Yâ Rabbi Ne kadar muhtacız sana, Ne kadar aciziz, ne kadar fakr içinde... Acizliğimizi fakirliğimizi rızana erişmemize vesile kıl!
HİNDİSTAN CEVİZLİ ÇITIR KURABİYE
Hayırlı haftalar değerli hanımlar! İki yıl önce Esra arkadaşımdan telefonla aldığım bir kurabiye tarifim var. daha önceki kurabiye denemelerimde pek başarılı olamadığım için bu tarifi de alırken, yapabilir miyim endişesi taşıyordum.
Köstebek Pasta
Sevgili hanımlar, Rabbimiz bizlere ne hoş ikramlarda bulunuyor öyle değil mi? Saymakla bitiremeyeceğimiz onca nimet, lezzet ve ihsan!.. Biz bu lezzetlerden tadarken, o nimette ve o lezzette Rabbimizin bize olan ihsanını düşünmeliyiz. Böylece, dilimiz lezzetlendiği kadar ruhumuz da hissesini alabilir.
Ne Güzeldir!..
Horozların ötüşüyle bir hamlede kalkabilmek, Ezanın yanık sesiyle abdest almak ne güzeldir. Huzur ile, huşu ile namaz kılabilmek Namaz ile bütün olmak "olabilmek" ne güzeldir.
Seni Hakkıyla Tanıyamadık!..
Ya Rabbi, mahçubuz, seni hakkıyla tanıyamadık.Dünyanın fani yüzünde oyalanıp durduk.Kendi gafletimizle boğulduk, seni hakkıyla bilmenin, tanımanın güzelliğinden mahrum kaldık. Şimdi pişmanız bütün günahlarımızdan, bağışlanmayı diliyoruz,lütfunla bizleri bağışla!..
İkinci Bahar
Şu kararsız ve gelip geçici dünyanın, bizim ebede uzanmış arzularımıza, sonsuz ihtiyaçlarımıza cevap verememesi ve ruhumuzda sonsuzluk aşkını taşıyor olmamız, yeni bir hayatın en önemli ipuçlarını veriyor. Bu dünyada da sonsuz yaşamın hayalleri ve yeniden dirilişe olan inancımız ile, asıl hayatı bulabilir asıl diriliği yakalayabiliriz.
Hayatımıza Anlam Kazandırmak
Kişinin kendisini ilgilendirmeyen şeyi terketmesi, müslümanlığının güzelliğindendir. (Tirmizi,Zühd)
Mükafat ve mağfiretin zirveye çıktığı Ramazan ayına girerken
"İşte bereket ayı olan Ramazan geldi. Artık Allah'ın rahmeti sizi kuşatır. O ay, yeryüzüne bol bol rahmet iner. Günahlar affedilir. Dualar kabul olunur. Allah sizin iyilik ve ibadette yarışmanıza bakar da, bununla meleklerine karşı iftihar eder. Öyle ise kulluğunuzla kendinizi Allah'a sevdirin. Asıl bedbaht olan da, bu ayda Allah'ın rahmetinden nasibini alamayandır."
İlim Şehrine Yolculuk
Kalp, nefis,vicdan ve akıl uzun bir yolculukta beraberce yolculuk ediyorlar. Kalp ve nefis bu yolculuk esnasında sürekli münakaşa ve didişme halindedir. Akıl ise kalp ve nefsin hakemliğini üstlenmiştir.