Sağlık

Ramazan sonrası aşırı gıda tüketmeyin
Uzmanlar, Ramazan sonrası beslenme uyarısında bulunarak, 'Ramazan sonrası besinlerin aşırı ve hızlı tüketilmesi sonrası mide ve bağırsak başta olmak üzere birçok sağlık problemleri doğurabilir' dedi.
Ramazanda açlık ve susuzluk nasıl önlenir?
Kişinin kendisini iyi hissetmesi için sahurda ve iftarda doğru besinleri, tüketmesi büyük önem taşıyor. Uzman Diyetisyen Merve Yüksek, sağlıklı bir Ramazan ayı için önerilerde bulundu.
'Sahura kalkmadan tutulan oruç sakıncalıdır'
Diyet Uzmanı Nazlı Çelik, sahura kalkmadan tutulan orucun sağlık açısından sakıncalı olduğunu belirtti.
Şekeri yükselten bu gıdalardan uzak durun!
İnsan vücudunda bağışıklık sistemini alt üst eden besin gruplarının başında şeker geliyor. İşte şekeri yükselten gıdalar...
İşte aç kalmadan sağlıklı zayıflamanın formülü
Beslenme ve Diyet Uzmanı Devrim Açıkgöz, yaz ayları yaklaşırken kilo vermek isteyen özellikle kadınlar için tüyolar verdi.
Tükenmişlik sendromu nedir? İşte belirtileri ve alınacak önlemler...
Prof. Dr. Hayriye Elbi, tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için alınacak önlemleri açıkladı.
Ev yapımı konserve tüketirken dikkat!
Adana'da aynı aileden üç kişinin konserveden yaşamını yitirdiği iddiaları üzerine uzmanlar ev yapımı sebze konservelerinin sağlık açısından tehlikeli olabileceğine dikkat çekiyor.
Sabah aç iken kahve içmeyin
Sabahları çakraları açmak adına yapılan ilk şeylerden biri de kahve içmek oluyor öyle değil mi? Duyacaklarınızdan sonra bir daha asla aç karnına kahve içmeyeceksiniz.
Oruç, kanser hücrelerini öldürüyor
Kanserin bol yağ ve bol şekeri sevdiğini ve bu sayede geliştiğini dile getiren Dr. Ender Saraç, kanserin öldürülmesi için oruç tutulmasını tavsiye etti.
Hazır yoğurt için dikkat çeken iddia
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar, son dönemde artan kanser vakalarında endüstriyel yoğurdun etkisinin ilk sırada olduğunu söyledi