Mutfak

Geleneksel Kocaeli keser köftesi geleceğe taşınacak
Geçmişte kurban etlerini değerlendirmek için keserle dövülüp çeşitli sebze ve baharatlarla hazırlanan keser köftesini geleceğe taşımak için çalışmalar sürüyor.
Malatya'nın sevilen lezzeti: Kiraz yaprağı sarması
Malatya yöresine has ve yörede yetişen kiraz yapraklarından sarılarak yapılan kiraz yaprağı sarması, şehrin en sevilen yemeklerinin başında geliyor.
Osmanlı'dan bu yana Malatya'nın iştah kabartan lezzeti 'Geleli Kebabı'
Malatya'da yapılan ve Osmanlı'nın son dönemlerinden bu yana tüketilen Geleli kebabı, tadanların iştahını kabartıyor.
Hız çifti, seyyar salça makineleriyle evlere hizmet sunuyor
Türkiye'nin önemli salçalık domates üretim merkezlerinden Bursa Karacabey'de yaşayan Hasan ve Emine Hız çifti, yıllardır evlere salça yapmaya gidiyor.
Dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı
Başkentin turşusuyla ünlü ilçesi Çubuk'ta "13. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali" kapsamında, dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı.
Hatay'da ev kadınları kış hazırlıklarına başladı
Yöresel tatlarıyla öne çıkan Hatay'da ev kadınları kışın tüketilecek ürünleri hazırlamaya başladı.
Kurban etini tüketirken ve saklarken bunlara dikkat
Sağlık Bakanlığı yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurban etinin tüketimi ve muhafazasına ilişkin uyarıların olduğu bir sağlık bilgi notu paylaştı.
Kilo verdiren tatlı tarifi
Düşük kalorili tatlı sayesinde hem günlük tatlı ihtiyacınızı karşılayabilir hem de kilo verebilirsiniz. İşte kilo verdiren tatlı tarifi...
Evde frappe nasıl yapılır?
Yaz sıcaklarında hemen hemen herkes soğuk içecekleri tüketmeyi tercih ediyor. En çok tercih edilen soğuk içeceklerden biri de Frappe. İşte sizlere hem pratik hem de çok lezzetli ev yapımı frappe tarifi...
Moon milk nedir, nasıl yapılır?
Sağlıklı yaşam trendlerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Son zamanların en popüler sağlıklı yaşam trendi ise moon milk. Peki, moon milk nedir? Moon milk nasıl yapılır? Sizler için araştırdık.