Mutfak

Ev yapımı lahana turşusu tarifi
Vücut sağlığı açısından oldukça faydalı olan ve uzmanlar tarafından kışın hastalanmamak için bol bol tüketilmesi gerektiği önerilen beyaz lahana turşunu evde yapmak isteyenlere özel kolay tarifini araştırdık. İşte en kolay lahana turşusu tarifi...
Bulgur aşı çorbası nasıl yapılır?
Çorum mutfağının en leziz tariflerinden olan bulgur aşı çorbası ister soğuk isterseniz de sıcak sıcak tüketebileceğiniz kolay bir tarif. Bulgurun bu halini sizler de çok beğeneceksiniz.
Katmer nasıl yapılır? Katmer tarifi...
Gaziantep'in leziz tatlıları arasında yer alan katmer tarifini sizlere sunuyoruz. Hem leziz hem de pratik katmer tarifi tatlı ihtiyacınızı karşılamaya yetecek.
İspanyol omleti tortilla nasıl yapılır?
Tadı enfes yapımı da çok pratik olan İspanyol Omleti Tortillayı canınız kahvaltılık istemediği ya da değişiklik yapmak için tercih edebilirsiniz.
Hanımağa çorbası tarifi
Besleyici aynı zamanda son derece lezzetli olan Hanımağa çorbası içi dolu olmasıyla herkes tarafından çok seviliyor. Peki Hanımağa çorbası nasıl yapılır? Tarifi haberimizin detaylarında...
Ekmeklerin bayatlayıp küflenmemesi nasıl sağlanır?
Ülkede en çok tüketilen gıda ekmekler olduğu gibi en çok israf edilen gıda listesinin en baş köşesinde yerini alıyor. Oldukça fazla tüketilen ekmekler neredeyse mutfakların olmazsa olmazıdır.
Velimeşe bozası Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor
Geleneksel bozanın, yeni kuşakların damak tadına hitap etmediğini düşünen üreticiler, bozayı çeşitlendirdi.
Osmanlı saray mutfağı lezzetleri Türkçe'ye çevrildi
Trakya Üniversitesinin bu yıl açılan Aşçılık Bölümü, Osmanlı saray mutfağının unutulmuş yemekleri için özel bir çalışma başlattı.
Tadı ve aromasıyla kış aylarının vazgeçilmezi: Salep
Burdur'un eşsiz lezzeti Bucak salebi, tadı ve aromasıyla özellikle kış aylarında keyifle tüketiliyor.
Kış sofralarını süsleyen turşunun püf noktaları
Kış sofralarının sağlık kaynağı turşu yapımının püf noktası, oranına göre kaya tuzu miktarını doğru kullanmak ve fermantasyon süresini tamamladıktan sonra açmakta saklı.