Geliyorum gidiyorum var mısın yokmusun, hiç sormuyorsun aç mısın tok musun?

Günün sözü bu işte. Yiğenimin ablama söylediği bir söz. Televizyon başından kalkmayan, var mısın yok musun yarışmasına dalan bir anneye çocuğunun soracağı bir soru bu kadar dank ettirebilir. Önce bu soruya kahkahalar atsak da sonradan hepimiz düşündük.

Çocuğumuz var mı yok mu? O kadar çok isteyen olduğu halde Allah’ın bize nasip ettiği çocuğumuza vakit ayırmıyor, sahte dünyalarla dolu tv programlarına dizilere kaptırıyoruz kendimizi. Bişey anlatmak isteler susturur, reklam aralarında he he , tamam tamam sözleriyle geçiştiririz konuşmalarını. Sabah öper okşar okula yollar yine hiç kapatmamış gibi tv nin başına geçeriz. Akşam keza aynı, var mısın yokmusun hiç sormuyorsun aç mısın tok musun!

Çocuklara imkan versek, bi platform oluştursak desek ki sizlerde buradan bize yazın, bize söyleyin anne babalarınızdan ne istiyorsunuz, ne şikayetleriniz var. Onlara söyleyemediklerinizi, bize söyleyin bize yazın desek yiğenimin söylediği gibi komik ama anlamlı çok şey çıkacaktır eminim.

 

Yorumlar

bende bilgisayarın müptelası

bende bilgisayarın müptelası olmuştum.facede oyun oynucam diye çocukları başımdan savıyordum.nerdeyse yuvam yıkılacaktı.rabbime şükürler olsun.5 ay önce bu alışkanlıklardan kurtuldum.Allah kimseyi yolundan ayırmasın.selam ve dua ile...

gercekten güzel bir

gercekten güzel bir söz...hemde duyarlı bir yürek sesi olarak bu degerli sözleri beğendim.....

gereksiz ve faydasız işlerden sakınmalı...

çevremize iyi bakınmalı..

kim var kim yok bilmeli

fakir ve fukaradan haberdar olmalı...diyorum...bayramınız mübarek ola...saygılarımla..

(X)
Kapat
-->