Cilt kırışıklıkları için şifalı yöntemler..

Nedenler: Deri kırışıkları, herhangi bir hastalık belirtisi değil, bir yaşlanma belirtisidir; ama oluşum süreci yavaşlatılabilir. Başlıca neden, derinin giderek kurumasının yanı sıra, yaşlanma süreci içinde deride albümin birikimleri oluşmasıdır. Yanlış yüz bakımı, fazla güneş ışını, yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, nikotin ve alkol bu birikimlerin oluşmasını destekleyen faktörlerdir. Ayrıca, radikal diyet kürleri de deri kırışıklıklarına yol açabilir.

Pratik çözümler: Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. E vitamini, ıspanak, kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz ve fıstık ürünlerinde vardır.

Bromelain enzimi, deri dokusundaki albümin birikintilerini çözer. Bolca bromelain içeren taze ananas suyu günde en az 1 bardak içilmelidir.

Yumurta akı-bal maskesi: 1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Balmumu maskesi: 10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze  sürülür, 15-20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir. Yüz her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır. Her gün çay ile yıkanan yüz  güzelleşir. Sigara zararlıdır. Nikotin, deri dokusunu besleyen kılcal damarların tıkanmasına yol açar. Uzun süre güneşlenmek zararlıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak gerekir. Deri pörsümesine ve kırışmasına, gereğince görev yapamayan bağırsaklar da neden olabilir. İyi bir sindirim sağlanması gerekir.

Organizmanın koruyucusu olan deri, kendini de çok iyi koruyabilir. Ama onu, her gün belirli oranda sıcağa, soğuğa, ışığa, kuru ve nemli ortama tabi tutarak, güçlendirmek gerekir. Özellikle açık hava, derinin başlıca güç kaynağıdır.

doktordoga

Yazar: 

Yorumlar

Limon yüze sıkça sürülse, zamanla yüzde dahafazla sarkma oluyormuş doğru mu, ısırganotu böyle bir sonuç yapar mı. Limon yüze sıkça sürülse, zamanla yüzde dahafazla sarkma oluyormuş doğrumu, ısırganotu böyle bir sonuç yapar mı. CEVAP : Değerli Gül Hanım; bahsettiğiniz konu hakkında bir bilgimiz bulunmamaktadır. Isırgan hakkında da böyle bir araştırma duymadık maalesef.. Limondan hafta da bir maske olarak yararlanabilir, ısırganı ise günlük ya da günaşırı tonik olarak kullanabilirsiniz. sevgilerle.. (editör)

daha acık ve bilgi verirseniz başka maskelerde de saygılarımla CEVAP : Değerli Gönül Hanım; ilginize teşekkür ederiz. sitemizdeki arama çubuğuna maske yazarak aratırsanız, diğer bilgilere de ulaşabilrisiniz sevgiler. (editör)

tebrik ederim gercekten çok güzel bir site. böyle güzel günlerde bu sitelere girmek insanlara manevi bir huzur veriyor. böyle başka siteler de olsa daha iyi olur siz de bunlara bir mimar oldunuz !teşekkürler!

süper dediklerinizi yaptım

teşekkürler