Yağlı ve Gözenekli Ciltler İçin Maske

Önce cildimizi temizleyelim.. Bir marul yaprağını (kıvırcık salata yaprağı da olur) suyunu elde etmek için; incecik kıyalım ve  bir tülbentin içine alarak suyunu sıkalım. Temiz bir pamukla bu su ile cildimizi silelim.. Gözeneklerimizi temizleyecek olan marul suyu, cildimizi canlandırır..

Şimdi maskemizi yapmaya başlayabiliriz.

Yağlı ve Gözenekli Ciltler İçin

Maskenin Malzemeleri :

1 yumurtanın akı
1/2 küçük salatalık(rondolayabilir ya da ince rendeleyebilirsiniz)
2 tatlı kaşığı limon suyu
4 tatlı kaşığı nane çayı
1/2 tatlı kaşığı elma sirkesi

Bir tatlı kaşığı(silme) naneyi yarım çay bardağı kadar kaynar su ile 10 dakika demleyelim ve süzelim. Ilınınca kullanabilirsiniz. Yumurta akını iyice çırpalım. Diğer tüm malzemeler ile birlikte güzelce karıştıralım. Yüzümüze göz çevremiz hariç cildimize uygulayalım. 15 dakika sonra ılık su ile durulayalım. 

Nane cildi yatıştırır, Elma sirkesi cildin asidik örtüsünü dengeler, limon suyu yağdan arındırır, yumurta akı sıkılaştırır, salatalık nemlendirir..

Yazar: 

Yorumlar

gözenekler için kullanan varmı acaba faydası oldumu. haftada kac kez kullanılır. lütfen cevap yazın bekliyorum

bu tarıfı yapacağım inşaallah iyi gelir ama cildimi bozmasından korkuyorum CEVAP : Değerli fatoş hanim; eğer cildiniz yağlı değilse uygulamayın. Yaşnınz genç ise yumurta akının kullanmanıza gerek yok. sevgilerle.. (editör)

bu tarifi uygulayacagım ama cildim daha çok bozulursa diye korkuyorum

yazılarınızı beğenerek okuyorum

merhaba ben sodayı yüzüme sürüyorum haftada üc kere cildim yaglı ve sivilceli sodanın faydaları neler onu ögrenmek istiyorum eger yardımcı olursanız teşekkür ederim

benim yüzüm çok yağlı ve siyah noktalar çok vazla sizce ne yapabilirim CEVAP : Sevgili Hilal; sitede "siyah nokta" şeklinde arama yaptırırsan, ilgili iki yazı var.. İnşaallah faydalı olur.. sevgilerle.. (editör)