Sağlığınız için yaşamınızda yeni bir sayfa açın

Şifaya kavuşmak çoğu insana bir tesadüf  kadar kolay gelir. Oysa bilge insanlar bunun hiç de tesadüf olmadığını ve bazı faktörlerin şifaya kavuşmak için son derece önemli olduğunu bilirler. Yaş...

Şifaya kavuşmak çoğu insana bir tesadüf  kadar kolay gelir. Oysa bilge insanlar bunun hiç de tesadüf olmadığını ve bazı faktörlerin şifaya kavuşmak için son derece önemli olduğunu bilirler.

Yaşamda tesadüf yoktur. Tevafuklar ya da anlamlı ve takdir edilmiş ama tesadüf sanılan gerçekler vardır. Bir insan çalışmadan ekmek parasını kazanamıyorsa, çalışmadan ve gayret göstermeden de tam bir şifaya kavuşamaz. Öyle her şey kolay elde edilmiyor yaşamda. Ve kolay elde edilen her şey maalesef kolayca feda ediliyor.

Bir bakıma insanlar dünyaya yeni geldiklerinde olağanüstü bir güçle mükemmel bir sağlığa sahip olarak doğuyorlar. Akılları başlarına gelmeye başladıktan sonra da her ne ise birden işte o akıl dediğimiz büyük nimet insanı en can alıcı noktasından kendi sağlığından vurmaya başlıyor.

Bir çok insan için gerçek anlamda sağlıklı olma kararı verememenin sebebi hasta olduğunun farkına varamamasıdır. Hasta olduğunu bir çok insan ancak bir yeri ağrıdığında ya da bir ateşli hastalık veya bir kaza geçirdiğinde farkına varabiliyor. Oysa hastalık bunlar değildir. Sabahları yorgun kalkıyorsanız, eskisi gibi sağlıklı kararlar veremiyorsanız, unutkanlığınız ilerlemişse artık tüm bunlar sizin hasta olduğunuzun göstergesidir.

Ciddi kararsızlık hastalıktır

Ciddi anlamda karar verme mekanizmalarınızı harekete geçirmekte zorluk çekmeye başlamışsanız, bu da aslında hastalanmaya başladığınızın göstergesidir. Bağımlılığınız varsa eğer ve bu bağımlılık ne olursa olsun, siz mutlaka hastasınız demektir. Bu bağlamda tüm sigara bağımlılarının hasta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ciddi olarak karar vermek her iş için en önemli başlangıçtır. Bu başlangıç bilinçaltınızı etkileyerek sizi motive eder ve içinizde sağlığa yönelik güçlü bir becerme yeteneği geliştirir. Sonra bu beceri karar vermenizdeki tüm handikapları yavaş yavaş ortadan kaldırmaya ve sürekli bir irade gücünde gelişme meydana getirmeye başlar. Siz kararınızın kuvveti ve ciddiyeti kadar elde etmek istediklerinizi mutlaka elde edersiniz. Yaşamda her istek için bu geçerlidir. Belki de tüm isteklerin öncesini ve en anlamlısını bu isteğimiz oluşturur. Çünkü hasta isek, elde ettiğimiz hemen her şeyin bizim için bir anlamı olmayacaktır. Serveti olan ama çeşitli hastalıklar içinde mutsuz bir hayat yaşayan insanlara sorduğunuzda; ?Para mı yoksa sağlık mı daha önemlidir?? diye... Bu soruya nasıl bir cevap alınacağını her insan bilir. Hepimiz bilmesine biliriz, fakat bir türlü gerçek sağlığın nasıl elde edileceğiyle ilgili olarak standart bilinen bilgilerden öteye geçmez bildiklerimiz.

Derinlikli olarak kavram kargaşalarından kurtulup yaşamın kargaşasını da bir tarafa bıraktığımızda sonun başlangıcından çok daha ötelere bir zıpkın gibi zihnimiz bizi uçurur.

Zihin insanı bu kadar çok etkiliyor ve uçuruyorsa o zaman ?Nedir?? sorusu hemen ilk akla gelen soru oluyor. Evet zihin nedir?

Zihninizi tanıyın

Zihin; çevremizden ve içimizden gelen izlenimleri, düşünceleri, duyguları hemen her şeyi sınıflandıran, değerlendiren ve düzenleyen bir alettir. Zihin bir kütüphane şeklinde veya bilgisayarın hard diski gibi biriktirmektedir. Zihnin beyin veya düşünce ürünü olduğu söylenir. Bunların, aslında, her ikisi de önemlidir, fakat sadece zihnin kaynağı olarak gösterilemezler. Böylelikle zihnin aslında gerçekte son derece komplike ve değişik boyutlar ihtiva eden özellikleri olduğu bilinmelidir. Bu farklı boyutlar araştırma yapılarak gün yüzüne çıkarılmayı beklemektedirler.

Zihin, bioenerji tedavisinde bedenin her tarafını kuşatan ve tüm organ çalışmalarını etkileyen ve diğer enerji çarklarıyla bağlantılı bir enerji alanı ya da enerji tabakası olarak da değerlendirilmektedir. Bu yüzden zihni açık insanlar gerçekten son derece enerji dolu, zinde, dinamik insanlardır. Onların tüm bedenleri ve ayrıca ruh sağlıkları dengeli çalışmakta ve zevk alarak hayatlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirmektedirler. Ayrıca bu kişiler entelektüel birikimi olan, okuduğunu anlayan, hafızası iyi, değerlendirmeleri son derece seviyeli ve nitelikli, çevresiyle uyumlu ilişkiler kurarak sosyal yönü gelişmiş insanlardır.

Şifaya giden yol...

Zihni durağanlık yaşayanlar, düşüncelerini kontrol edemezler.  Sürekli negatif iç telkinlere sahiptirler ve bu durum bir süre sonra tüm bedenin her hücresinin etkileneceği bir tahribatı yaşamaya başlar. Kabul etmek gerekir ki bu şekilde yaşam hakikaten bir eziyettir. Ruh sağlığı, beden sağlığıyla birlikte  büyük oranda zarar görerek derinden bir etkilenme yaşar. Beden âdeta dağılma sürecine girmiştir. Toparlanması çok uzun zaman alır.

Bedenin toparlanma süreci zihnin kontrol edilmesiyle doğru orantılıdır. Zihin gerçek potansiyelinde kullanılmaya başlandığında beden ve onun da ardından ruh olağanüstü bir güçle yükselişe geçer ve kapsamlı değişim için tüm engeller birer birer ortadan kalkamaya başlar. Böylelikle insan zihninde gördüğü, hayalinde canlandırdığı ve gerçek karar verme mekanizmalarıyla düşündüğü her şeyin gerçekleşeceğine olan inancını sürekli güçlendirir. Bu gerçek; yaşamı içine girdikçe ve bizatihi kendi deneyimleriyle gerçeklerin örtüştüğüne tanık oldukça daha bir güven duygusunun güçlendiğini hisseder. İçindeki kararlılık ve şifaya olan tutku sürekli büyüyerek gelişen ve kuvvet bulan bir sarmal gibi alabildiğine genişler.

Karar vermek ama özellikle şifaya kavuşmak için karar vermek; yaşamda bizi sınırlandıran tüm duygu törpülerinden kurtulmamızı ve özgürlüğü tüm güzelliğiyle yaşamamızı sağlayacak en önemli faktördür. Şu anda lütfen bu kararı verin ve yaşamınızda yeni, tertemiz bir sayfa açın. Şimdiki yaşadığınız tertemiz sayfadan daha saf, duru ve beyaz bir sayfa olsun.

moral dergisi'nden.. 

Yorumlar

yaşamın verdiği olumsızlıklar dan dolayi bu cendere den kurtulamiyor ve karar verme yeteneğini yitir miş se insan kurtuluşu nasıl elde eder

bedenı şifa kaynağı yedıklerımız ve ictiklerımızdır.manevı şifa kaynaklarımız ınancımız ve ınancımıza has guven ve ümidimizdır dıyebılırım...
(X)
Kapat
-->