İdrar kaçırma, yaşlanmanın bir sonucu değil!

İnkontinens

İdrar kaçırma olarak da adlandırılan durum, bir dizi psikolojik veya fiziksel nedenden kaynaklanabilir. Eğer herhangi bir organik bozukluk veya hastalık söz konusu değilse, bu rahatsızlık şifalı bitkilerle kontrol altına alınabilir. İdrar kesesi kaslarında güçsüzlük veya genel bir kas ve/veya sinir güçsüzlüğü söz konusu olduğunda da şifalı bitki tedavisinden yararlanılabilir.

Aşağıdaki bitki karışımı bu konuda yardımcı olacaktır: Atkuyruğu 2 ölçü, koyunotu 1 ölçü, sarı kantaron 1 ölçü, civanperçemi 1 ölçü, mayıs papatyası 1 ölçü.

Bitkiler çok ince kıyılır, ölçülür ve iyice karıştırılır. Yarım veya bir tatlı kaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 3-4 bardak taze demlenmiş çay, aç karnına veya öğün aralarında, soğutulmadan içilir.

doktor doga

İdrar kaçırmanın pek çok değişik nedenlere bağlı olarak farklı tipleri vardır. Yaşın ilerlemesi, bunlardan yalnızca birisidir. Rahatsızlığınız farklı bir nedene de bağlı olabilir. Bu nedenle uzman bir doktora görününüz.

İçerisinde karın alt organlarının bulunduğu leğen kemiğinin içindeki bölge olan pelvisin tabanında pelvik kaslarının zayıflaması stres idrar kaçırmasının en sık görülen nedenlerinin başında yer alıyor. Diğer nedenler, mesane boşalmasını kontrol eden kasların yetersizliği, doğum, pelvis cerrahisi, menopoz ve östrojen yetersizliği, omurilik sorunları gibi nörolojik durumlar olarak gösteriliyor

Yukarıda verilen şifalı bitkiler, idrar kesesi kaslarını güçlendirir, genel kas/ sinir güçsüzlüklerinden kaynaklanan idrar kaçırma rahatsızlığında etkilidirler..

Şifalı günler..

Yazar: 

Yorumlar