Greyfurt suyu içerken dikkat !

Greyfurt suyu hakkında bir kardeşimizin uyarısı :


Merhaba,
Mutlaka aklınızda kalması gereken bir olaydan bahsedeceğim.


Bundan yaklaşık 1.5 yıl önce esim çok ciddi bir baş dönmesi yaşadı. Aylarca sürdü.Baş dönmesi o kadar kötüydü ki oturduğu yerden yere düşüyor.Tv bile izleyemiyor, hiçbir şeyi okuyamıyor,Tekbaşına yürüyemiyordu.Hatta uyukusunda bile yataktan düşebiliyordu.Rüyasında bile başının döndüğünü söyledi.Bu baş dönmeleri sonucunda da surekli kusuyordu.Bir sürü farklı doktor gezmemize rağmen çare bulamadılar.

Tüm doktorlar klasik 1-2 baş dönmesi ilacı verdi o kadar. Ama hiçbiri çare olamadı. Sorun 2-3 ay sonra baş dönmesi geçerek tekrar eski haline geldi. Sonra çok araştırdım. Neden böyle olmustu ?. Sonra bunu bulmayi başardım arkadaslar. Problem GREYFURT idi. Eşim hasta olmadan 1 hafta önce çok ağır grip olmuş ve doktor bir sürü ilaç yazmıştı. Yanında da Greyfurt suyu içmişti. C vitamini takviyesi diye. Grip geçtikten sonra da bu baş dönmeleri başlamıştı.

GREYFURT, içilen ilaçların karaciğerde parçalanıp atılmasını engelleyen dünyadaki tek meyveymiş. Böylece greyfurt ile birlikte ilaç alıyorsanız ve ilaca 1 hafta boyunca devam ederseniz tüm ilaçlar sanki bir kerede yutulmuş gibi vucutta duruyormuş. Bu ilaçların türüne göre ölümler bile olabilmekteymiş. Biz Baş dönmesi ile kurtardık. Sizlere de bu uyarıyı yazmak istedim. Birkac yerde bununla ilgili mesajlar görmeye başladım ama coğu insan hala bilmiyor.

Lütfen ilaç kullanırken GREYFURT yemeyiniz veya suyunu icmeyiniz. 

 

Akrabalarınıza ve arkadaşlarınıza da bunu bildirin ve onların da bu konuda bilinçlenmesini sağlayın..

 

kaynak : gidaraporu

Yazar: 

Yorumlar

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KENDİ ADIMA BENDE İLAÇ KULLANIYORUM AZ ÖNCE YEDİM GREYFURT AMA BÖLE BİŞEYLE İLK DEFA KARSILASIYORUM..İLACIM BİTİNCEYE KADAR HİC YEMİCEM.TEKRAR ALLAH RAZI OLSUN BUNU KİM ARAŞTIRMIŞSA..HAYIRLI KANDİLLER HEPİNİZE SAĞLIK ÜSTÜNÜZDEN EKSİK OLMASIN:)

bilginizden dolayı allah razı olsun

allah razı olsun kardeşlerim böyle önemli bir bilgiyi bizimle paylaştığınız için. ayrıca siteniz mükemmel bir site allah hepinizden razı olsun. teşekkürler

teşekkür ederim bu bilgiyi verdiğiniz için belki de bizi veya başkalarını hastalıktan kurtardınız ALLAH razı olsun

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.artık daha dikkatli davranacağım bu konuda.

Allah razı olsun. bir şey daha öğrendim

çok ilginç teşekkürler

verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim çünkü ben her sabah aç karnına greyfurt suyu içerim allahtan içmeye başaldığım zamandan beri herhangi bir ilaç kullanmadım herşey için çok teşekkür ederim

evet çok haklısınız. televizyonda bir profesörün konuşmasını dinlemiştim. kemoterapi gören kişilerin kesinlikle greyfurt suyu içmemelerini ölümcül sonuç doğurabileceğini söylemişti. çok şaşırmıştım.

sitenizle ilk defa bugun tanısma fırsatım oldu. uzun zamandır saglıklı yasam ve destekleyici tıp konusunda bilgi toplamayı hobi edindim ve sitenizden cok sey ogrenecegimi dusunuyorum. greyfurt konusunda saskınlık icindeyim. tesekkurler.