Egzersiz sağlıklı yaşam için gerekli midir?

Modern yaşam pek çok bedensel faaliyetimizi engellemiş durumda ve engellemeye de devam ediyor. Artık neredeyse masabaşlarına hapsedilmiş durumdayız. Herşeyimizi oturduğumuz yerden yada çok az bedensel zahmetle yapabilir haldeyiz. Bu korkunç süratli bir gelişim. Oysa bedenlerimiz böylesi bir yaşam tarzı için programlanmış değil. Daha çok, hareketli ve kas gücüne dayalı bir yaşama uygun.

Doğal olarak böylesi bir değişim bedenin dengesini de etkilemektedir, ve bu etki çoğunlukla olumsuzdur. Günümüze baktığımızda, özellikle şişmanlık ve kalp-damar rahatsızlıklarındaki artış ile yaşam şartları arasındaki ilişki gözlerle bile görülür.

Yaşam biçimimizden kaynaklanan bedensel faaliyetlerdeki azalma, spor ile kolaylıkla karşılanabilir. Ki spor, bunun ötesinde çok daha derin anlamlar içerir ve size tarifsiz ve benzersiz duygular yaşatabilir.

Yazar: 

Yorumlar

Selam Benim şahsi görüşüm namazın biz insanlar için bir hareket veya spor gibi olduğunu düşünüyorum yani hem ibadet hemde spor yoksa Allah bir çok ayetınde namaz kılın diye bizi bu kadar uyarmazdı. namazın bitip tukenmeyen faydalarından sadece biri tabıkı kılarsak. CEVAP: Değerli Kardeşimiz; namaz hem maddi hem de manevi olarak insanı sıhhatli kılar. sevgilerle (editor)

bilgileriniz için çok teşekkür ederiz

bilgiler için teşekkürler