FIKRALAR..

Soru
Meraklı bir öğrenci, babasına sormuş: “Babacığım, dünyada kaç tane ülke var?” “Bilmiyorum.” “Bir üçgenin iç açıları toplamı kaçtır?” “Hatırlayamadım oğlum.” “Peki, fotosentez nedir?” “Şu anda aklıma gelmiyor.” “Babacığım, sorularımla seni sıkıyor muyum?” “Hiç olur mu oğlum? Sor, sor ki öğrenesin!”


Duralım mı?
İki köylü tarla sulama anlaşmazlığı yüzünden birbirlerine girmişler. Civarda da kimsecikler yokmuş. Birbirlerini bir güzel tartaklamışlar. Yara bere içinde bitkin düşmüşler.

Biri diğerine sormuş:
— Yahu arkadaş, duralım mı?
— Duralım, duralım gayri. Baksana çevrede bizi ayıracak kimse yok zaten.

Görünmez Kaza
Polis merkezine bir ihbar gelir. İki araba kaza yapmıştır. Polis olay yerine geldiğinde arabaların sapasağlam; şoförlerin kafalarının yaralanmış olduğunu görünce sorar:

— Anlatır mısınız, olay nasıl oldu?
— Komiserim... Hava sisli olduğundan kafamı pencereden çıkarmış öyle gidiyordum. Meğerse arkadaş da karşıdan öyle geliyormuş.

Serçe
Bir serçe motosiklet kullanan bir adamın kaskına çarpmış. Adam, kaskına çarpan serçeyi yerden alarak evine götürmüş. Bir kafesin içine koymuş. Su ve yem bıraktıktan sonra işine gitmiş. Bir zaman sonra serçe, gözlerini açmaya başlamış. Gözlerini açınca etrafına bakınmış. Parmaklıkların arasında olduğunu fark edince mırıldanmış: “Eyvah, adamı öldürdük herhâlde!”

Yorumlar

:)

:)

gerçekten tebbesüm

gerçekten tebbesüm ettiriyor........................:)

(X)
Kapat
-->