Şu 5 şarttan biri sana uyuyorsa NAMAZ dan mesul değilsin!

Bütün ibadetlerine yerine getirmeye çalışan bir adam varmış.Orucunu tutar,zekatını verir,insanlara yardım elini uzatmaktan hiç geri kalmazmış.Yalnız bu adamın bir kusuru varmış:

 

Namaz kılmak ona çok ağır gelirmiş,üşenirmiş.Bir gün varmış gitmiş çok büyük bir hocanın yanına.

Demiş ki:

Hocam ne yap et beni şu namazdan kurtar.Namaz kılmamak için ne yapmam gerekse söyle yapayım.Yeter ki şu namazdan kurtulayım demiş.

 

Hoca:

Ya evlat ben hiçbir yerde ne duydum ne işittim bu namazdan kurtuluş yok,borcun kılacaksın demiş.


Adam yalvarmış bul hocam diye.Hoca müddet istemiş adam gitmiş.

 

Aradan haftalar geçmiş,adam gelmiş:

Buldun mu hocam demiş,kurtulacak mıyım?

 

Hoca:Buldum evladım eğer şu 5 şarttan biri sana uyuyorsa NAMAZ dan mesul değilsin:

 

1:ÖLÜ İSEN

2:DELİ İSEN

3:ÇOCUK İSEN

4:HAYVAN İSEN

5:KAFİR İSEN tercih senin...

Yazar: 

Yorumlar

gerçekten çok güzel namaz kılmayanlar için çok güzel bir ders

gerçekten i,nsanlara güzel mesajlar verdiğiniz için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim

iyi de başlık kötü olmuş ama sonu güzel.namaza nasıl ısınılır da var mı? CEVAP : Sevgili Ayşe Kardeşimiz; ilginize ve hassasiyetinize çok teşekkür ederiz.. Konunun başlığı, içeriğe dikkati çekmek için bu şekilde düşünülmüş.. İsteğiniz üzeredeğiştiriyoruz. (Eski başlık : "Namazdan kurtulmanın yolu" idi) Sevgilerle.. (editör)

Selamünaleyküm Allah Yar ve Yardımcımız olsun. İbadetleriniz kabul olsun.Namazda buluşmak dileği ile Allaha emanet olunuz.

ALLAH c.c hepimize hakkıyla namaz kılmayı nasıp eder ınsaallah

müthiş bir ibretlik hikaye RABBİM ayaklarımızı bu yolda sabit kılsın inşaallah...

mütiş birşey bence fazla söze hacet yok alınabıleceklere çok güzel bır ders kanatımce Rabbım razı olsun cümlemızden inşaallah eksık kullar olmayalım namazsız kullar olmayalım inşaallah

rabbim bizi namazdan alıkoymasın

Elhamdulillah Müslümanız bu 5 şeyden biri yoksa namazımızı kılalım Allah (c.c.) bizlere bu güzel dini vermiş, gereklerini yerine getirmemiz zaruridir.

hangi namazlarda açıktan okunur.hanginamazlrda kapalı okunur CEVAP : Yalnız başına namaz kılan kimse sabah, akşam ve yatsı namazlarını dilerse aşikare bir okuyuşla ve dilerse gizli bir okuyuşla kılar. Geceleyin kılacağı nafile namazlarda da hüküm böyledir. Fakat öğle ve ikindi namazlarında ve gündüz kılacağı nafile namazlarda gizli okuması vaciptir. Aşikare okuması halinde sehiv secdesi gerekir. Değerli Kardeşlerimiz; Sizden gelen sualleri, sorularınızın daha tatmin edici ve alanında uzman ilmi heyet tarafından cevaplandırılması için Sorularla İslamiyet sitemize yonletiyorduk.. Ancak sualleri olan kişiler için çok emek harcanarak kaynakları ile bulunan cevapları gönderdiğimiz e-mail adreslerinin bazıları yanlış veya sahte çıktığı için, artık sorularlaislamiyet.com sitemize, ücretsiz üyelik ile sorularınızı sizler iletebilirsiniz. İman Esasları, İslâm, Fıkıh, Yaratılış, Metafizik, İnsan gibi konularda ve muhtelif pek çok konudaki suallerinizi rahatlıkla bu sitemizden direkt olarak sorup öğrenebilirsiniz.. Suallerinizi yönelteceğiniz adresimiz : www.sorularlaislamiyet.com