İsimler Ansiklopedisi

6272 isimlik İsimler Ansiklopedisi

Yorumlar

mrb bir ay sonra bir

mrb bir ay sonra bir oglum.olacak nasipse ve bende kaan ege ve cinar ege arasimda kaldim..acaba bu isimlerden hangisi sizce dinenede anlam olarakta daha uygun olur...yardimvi.olursaniz sevinirim..bide cinar ege koymak dinen caiz olurmu anlamsiz olurmu?

Bu isimleri çocuğa vermeniz

Bu isimleri çocuğa vermeniz caizdir. Ancak çocuğun örnek alabileceği İslam büyüklerinden şahsiyetlerin isimlerinden tercih etseniz daha güzel olurdu.

selamunaleyküm.. Almira ve

selamunaleyküm.. Almira ve Almina isimlerinin anlamları ve dinen uygun olup olmadıklarını söylerseniz sevininirim ...teşekkür ederim

Almira ve almina diye bir

Almira ve almina diye bir isim bilmiyoruz. Güvenilir kaynaklarda bu isimlere rastlayamadık.

merhaba, açelya ismi dinen

merhaba, açelya ismi dinen uygun olurmu acaba cevap verirseniz sevirim ..

Merhaba Neslihan hanım.

Merhaba Neslihan hanım. Açelya Yunanca olup bir çeçek ismidir. Bu ismi çocuğa vermek caizdir. Ancak çocuğun örnek alacağı şahsiyetiyle özdeşim kurabileceği Müslüman hanımların isimlerinden seçerseniz daha güzel olur. Mesela sahabe hanımların isimlerinden tercih edebilirsiniz.

teşekkür ederim cevabınız

teşekkür ederim cevabınız için ...birde duru ismi için yorum yapar mısınız ?

Duru: saf berrak anlamına

Duru: saf berrak anlamına gelir. İsim olarak vermek caizdir.

Selamün aleyküm Allah izin

Selamün aleyküm
Allah izin verirse 6 hafta sonra iki kizimdan sonra bir oglum olacak. ben esimi 4 ay önce kaybettim dolayisiyla isim konusunda yalniz kaldim. esimin ismi Murat idi. Almanyada yasadigim icin isim kolay okunur ve yazilir olsun. lütfen bir kac öneride bulunurmusunuz?

saygilar ve selamlar

Ve Aleyküm Selam kardeşim,

Ve Aleyküm Selam kardeşim, çocuğunuza peygamber isimlerinden sahabe isimlerinden veya İslam alimlerinin isimlerinden verebilirsiniz. Muhammed, Ahmet, Yunus, Yusuf, Mustafa, Fatih, Ömer, Süleyman, Ali gibi çocuğun örnek alabileceği şahsiyetlerin isimleri olsa güzel olur. Şu linkten de seçebilirsiniz:

www.hanimlar.com/isimlerin_manalari/isimler

Allah sizlere ve evlatlarınıza sağlıklı hayırlı uzun ömürler nasib etsin.