Sevgili dert...

Hüzün sevgilidir bizlere. Yıkar kalbini bütün kibirden, yakarır gönlün Göklerin Sahibine.
 
Üzülünce ümitsizlik yakışmaz sana. Senin 'ol' deyince her şeyi olduran bir Rabbin var. Sakın çaresiz hissedip O'na haksızlık etme. Onunla dertleş. O'ndan yardım dile.
 
O'nun tesellisi insanlarınki gibi değildir hem. Açarsın avuçlarını, sonra sadece O kalır. Hiç söz değmez kulağına ama yüreğin öyle bir rahata erer ki. Bazen konuşamayacak kadar doludur yüreğinin ağzı. Ama zaten O bütün konuyu biliyordur. Rabbim der, susarsın.
 
Gözlerine dolar bütün vefası, yüreğine damlar patır patır. Hiçbir zaman git demez sana. Git işim var demez. Suratına çarpmaz senin bütün vefasızlıklarını, sadakatsizliklerini.
 
Senin hiç hak etmeyeceğin şekilde kuşatır rahmetiyle, sarıp sarmalar. Seni O'ndan çok seven hiç yoktur ki. Anneni, onun sana şefkatini bile O vermiştir. O'ndan daha vefalısını hiç bulamazsın. Sen bile O nu bıraksan, O seni bırakmaz. Aslında bütün hüzünler seni Ona yaklaştırır. Dudaklarından o güzeller güzeli adını duymak ister.
 
Sen bir kere Allah de, yeter ki Allah de. Dertler ki hep bahane. O senin biricik sığınağın, dayanağın. Yalnızken şah damarından daha yakın olanın, seni hiç yalnız bırakmayanın.
 
Kalbini attıran, kirpiklerini kırpıştıran, damar damar hayat verenin. İki dünyanın tek sahibi, senin sahibin. Seni en çok tanıyan, seni en çok seven.
 
Bırak gelsin ne gelecekse, O'ndan değil mi sonuçta. Şikayet edilir mi hiç? Gelsin başım üstüne. Yüreğimin sevdası, beni Sana kavuşturan her şey ne güzel.
 
Bahar gibi, çiçek gibi. Her acıya dayanılır ama Sen hiç bırakma. Sensiz her şey buz gibi yakıyor. Ey baharın sahibi. Sensiz hiç oluşuma acı. Beni Sensiz bırakma.
Yazar: 

Yorumlar

(X)
Kapat
-->