Kırmayın kırılmayın...

Sizi seven insanları kırmadan önce, bu dünyaya kalmaya değil misafirliğe geldiğinizi hatırlayın. 
 
Şu kokuşmuş fâni dünyada sonsuzu kazanmak için çabalamak suç değil, çabalamamak aptallıktır. 
 
Dini bir hale getirmeye çalışmaktan Allah'a sığınınız. Harama helal demekle helal olmadığı gibi, kömüre kırk kere elmas desen de elmas olmaz.
 
Her şeyi yoktan var eden yüce Sanatkâr, sana yapma demiş, yapmak ne kadar divaneliktir! Sen ki bir kimya ilmine bile hakim olamazken; fiziği de, kimyayı da, biyolojiyi de, matematiği de, senin bilmediğin belki milyarlarca ilmi de, bilmeyi geçtim, bizzat yoktan var eden Allah'ın lafının karşısında senin lafın hiç üssü hiç değil midir?
 
Kendini avutma. "Ya ama"larla kendini kandırma. İster beğen  ister beğenme, asır değişse de, insanlar başkalaşsa da emir değişmiyor, ölüm de değişmiyor. Neden karşı çıkarsın ki? Bir makinenin kullanım kılavuzunu onu yapandan daha iyi kim yazabilir?
 
Kardeşim, seni, ta hücrelerine, hücrelerinde organellerine, organellerinde zerrelerine dek her şeyini yoktan, örneksiz, modelsiz var edenden daha iyi kim tanıyabilir?
 
Yapma diyorsa yapma. Her hakareti etseler de edenler sadece bir kul bunu unutma. Aciz, kendi derdi başından aşkın kullar...
 
İster deli ister gerici belki yobaz belki öcü ol onların gözünde. Unutma emir değişmez.
 
Unutma, ölüm değişmez. Bir fâni için sonsuzları feda etmeye değmez.
Yazar: 

Yorumlar

(X)
Kapat
-->