Hayvanların Yediği Gibi Yiyenler!

Rengarenk bir küp düşünün. Bu küp ile milyonlarca kişiye küçük bir gösteri yapacağız. Küpte renklerin her biri farklı bir kare içerisine yerleşmiş vaziyette. Amacımız küpteki her bir rengi bir kare içerisine toplamak.  
 
Bir kutu alıyoruz ve renkleri karışık olan bu küpü bu kutunun içerisine bırakıyoruz. Kutuyu birkaç kez salladıktan sonra küpü kutudan çıkartıyoruz ve renkleri karışık olan küpün renk renk ayrılmış olduğunu görüyoruz.
 
Sonra da bizi izleyen milyonlara dönüp “Kutuyu sallarken renkler tesadüfen bir araya gelmiş ve karışık olan renkler yine tesadüfen düzgün bir şekilde dizilmişler.”diyoruz. Fakat bize hiç kimse inanmıyor. Söylediğimize inanan bir kişi dahi bulamıyoruz.  
 
Gel gör ki bir küpteki renklerin tesadüf sonucu bir araya gelmesine inanmayan bir kişi dahi bulamazken; sanat şaheseri bir çiçeğin, bal yapan bir böceğin, süt fabrikası ineğin, hatta eşrefi mahlukat olan insanın, dağın, taşın, dünyanın, evrenin, samanyolu galaksisinin… tesadüf eseri oluştuğuna inanan yüzler, binler, hatta milyonlar bulabiliyoruz. Yazık onlara..! 
 
Kur'an'da onlardan şu şekilde bahsedilmektedir:
Şüphesiz Allah, inanıp salih ameller işleyenleri, içinden ırmaklar akan cennetlere koyacaktır. İnkâr edenler ise (dünya zevklerinden) yararlanırlar ve hayvanların yediği gibi yerler. Onların kalacakları yer ateştir.
-MUHAMMED -12 
 

Yorumlar

(X)
Kapat
-->