Zulme sessiz kalmayan bir nesil yetişiyor

Zulme sessiz kalmayan bir nesil yetişiyor
 
Yurdun birçok yerinde öğrenciler Halep’deki zulmün karşısında sessiz kalmadı. Öğrenciler harçlıklarının yanı sıra topladıkları gıda ve ihtiyaç malzemelerini Suriye’nin Halep şehrine gönderdi.
 
Van Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, harçlıklarını Suriye’nin Halep şehrindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere okul idaresine verdi. Okulun pansiyonunda kalan 275 öğrenci, Halep’te yokluk içinde yaşayanlara duyarsız kalmayarak, örnek bir davranışta bulundu.
 
Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, Verenel Derneği ile Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu’nun ortaklaşa düzenlediği kampanya kapsamında toplanan gıda ve ihtiyaç malzemelerinin yüklendiği 4 TIR, Halep’e gönderildi.
 
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KERMES
 
Konya’da özel bir okulun anasınıfı, ilk ve ortaokul öğrencileri, zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan Halepli sivillere yardım için kermes düzenledi. Kermeste bir günde elde ettikleri 5 bin lira geliri, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Halep’e gönderdi.
 
İstanbul Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde öğretmen ve öğrencilerden toplanan paralarla alınan yardım malzemelerinin bulunduğu 10 TIR, Suriye’nin Halep kentine doğru yola çıktı.
 
Trakya Üniversitesi’nde (TÜ) çeşitli bölümlerde öğrenim gören öğrenciler, Halep’te rejim yanlısı yabancı terörist grupların saldırıları nedeniyle zor durumda kalanlar için yardım kampanyası başlattı.
 
Edirne İlim Yayma Cemiyeti Özel Kemal Unakıtan Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan üniversite öğrencileri, Halepliler için kıyafet ve para yardımında bulundu.
 
Kırklareli’nde TOKİ Ahmet Cevdet Paşa Ortaokulu öğrencileri, Halep’teki saldırılarda zor durumda kalan çocuklar için yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede, bir kamyonet gıda ve giyim malzemesi toplandı.
 
KAYNAK: dirilispostasi.com

Yorumlar