Ünlü spor firması başörtü satmaya başladı

Ünlü spor firması başörtü satmaya başladı
 
Dünyaca ünlü ABD Menşeli spor firması, Müslüman kadınlar için tesettür kıyafetleri de satmaya başladı.
 
 
Dünyanın en ünlü spor ve sporcu ürünü tedarikçilerinden biri olan Nike, ABD'deki online mağazaları üzerinden artık 'tesettür kıyafeti' de satmaya başladı. Bir Müslüman kadının giyinişine uygun olarak tasarlanan tesettür kıyafeti, ister spor yapsın, ister sosyal hayat içinde giysin, ABD'deki Müslüman kadınların kullanımına uygun olarak tasarlandı.
 
ABD'deki çevrimiçi mağazalarda 35 Dolar ücrete satılan ürüne Nike tarafından; 'Pro Hijab' ismi verildi. Ürün hem gündelik hayatta, hem de spor yapılırken giyilebilmesi için tasarlanmış. Bu nedenle üründe nefes alabilir geçirgen kumaş kullanılmış. Ürünün yapımında Müslümanlar ile istişareler yapılmış.
 
Ürünü geliştiren Nike yetkililerinden biri olan Manal Rostom, ürünün sadece Müslüman kadınlar için değil, tesettüre önem veren diğer din mensupları için de tasarlandığını ve 2016'dan beri sağlamlık testlerine tabi tutulduğunu söyledi.
 
Nike da resmi açıklamasında yeni tesettür ürünü ile birlikte artık Nike'ın Müslüman kültürüne eğileceğini söyledi. 
 
USA Today'in haberine göre ürün ABD'deki satışların ardından Ortadoğu pazarına da açılacak. Nike'ın Tunus, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde daha çok aktif olmaya çalıştığı da biliniyor.
 
Kaynak: http://www.risalehaber.com/unlu-spor-firmasi-basortu-satmaya-basladi-316803h.htm
 
 

Yorumlar