'Kadın sohbetleri' projesi sağlık için bilgilendirdi

'Kadın sohbetleri' projesi sağlık için bilgilendirdi
 
"Kadın Sohbetleri" isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Malatya'da kadınlar, sağlık sorunları hakkında bilgilendirildi.
 
Dermatoloji ve İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Başak Kandi tarafından başlatılan "Kadın Sohbetleri" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Malatya'da kadınlar, sağlık sorunları hakkında bilgilendirildi.
 
Prof. Dr. Başak Kandi, kadınların sağlıkla ilgili sorularını cevaplandırdı.
 
Kandi, sosyal medya üzerinden kendisine gelen yardım çağrılarını cevaplandırmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
 
Kendisine genelde şehir dışından dermatolojik hastalıklar, alerji ve güzellikle ilgili soruların yöneltildiğini belirten Kandi, şunları anlattı:
 
"Bu soruların hepsine ayrı ayrı cevap vermek çok zor. Her gün yaklaşık 150-200 soru yöneltiliyordu. Bu kapsamda Anadolu Ajansı'nın desteklediği bir sosyal sorumluluk projesi olsun istedik. Soruları bölgede bir il seçerek canlı, yüz yüze cevaplayalım istedik. Şimdi de dermatolojik hastalılarla, alerji ve güzellikle ilgili tüm sorularını burada cevaplayacağız. Her bölgede bir kente gideceğiz."
 
"Bir sonraki durak İzmir ve Sinop"
 
Kandi, sivilceden mantara, saç dökülmesinden tırnak rahatsızlıklarına kadar cilt, tırnak ve saçla ilgili her türlü sorunun kendisine sorulduğunu belirterek, şöyle söyledi:
 
"Çok ender görülen hastalıklarla ilgili bile soru geliyor ancak cilt rahatsızlıkları ön planda. Amacımız doğru bilgilendirme. Halkın cevap alamadığı sorulara doğru, düzgün, birinci ağızdan cevap vermek. İnternet bilgisi yerine gerçek, doğru bilgi vermek istiyoruz. Çünkü ciddi bir bilgi kirliliği var. Bazen öyle sorular geliyor ki 'Sivilcem var yüzüme macun sürdüm' diyor, yanık. Bakıyorum internete yazılmış 'Bu iyi gelir.' denmiş. Vatandaşlara daha doğru, kişiye zarar vermeyen birinci ağızdan bilgi vermek istiyoruz."
 
Kandi, sosyal sorumluluk projesinin bir sonraki duraklarının İzmir ve Sinop'a olduğunu anlattı.
 
Kaynak: trthaber.com

Yorumlar