Kadın muhtar "Her Şey Askıda" yardım kampanyası başlattı

Kadın muhtar "Her Şey Askıda" yardım kampanyası başlattı
 
Aksaray Hamidiye Mahallesi'nin kadın muhtarı Şaduman Singin, "Her Şey Askıda" yardım kampanyasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaçlıyor.
 
Aksaray Hamidiye Mahallesi'nde hayırseverlerin ve mahallelinin katkılarıyla, gıdadan kıyafete, kişisel bakım ürünlerinden ev temizlik gereçlerine, bebek ürünlerinden kırtasiye malzemelerine varana kadar her şeyi askıya çıkaran mahalle muhtarı Şaduman Singin, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını burada bulacağını söyledi.
 
İhtiyaç sahibi bir aileden etkilendi
 
Kampanyayı ziyaret ettiği bir ihtiyaç sahibi aileden etkilenerek başlattığını söyleyen Singin, şunları anlattı:
 
"Mahallerimizdeki hanımlara ihtiyaç sahibi ailelere yardım etme amaçlı başlattığımız bir kampanya bu. Vatandaşlarımız ihtiyaç fazlası ürünlerini buraya getiriyorlar. Biz de burada onları sergiliyoruz. İhtiyacı olanlar ücretsiz alabiliyorlar. Kampanyamızda kitaptan kırtasiyeye, bebek giyiminden gıda, elbise ve ayakkabıya kadar her türlü ürünümüz mevcut."
 
Kampanyaya destek oldukça yoğun
 
Kampanyayı 5 gün önce başlattığını ve desteğin çok fazla olduğunu söyleyen muhtar Singin, "Bu kampanyaya mahalledeki esnaf ve vatandaşlarımızın yanı sıra mahallemizde bulunan oda ve dernekler de destek veriyor. İnşallah uzun süre devam ettireceğiz" dedi.
 
"Bu kampanyayı devam ettireceğiz"
 
Mahalle sakinlerinden Hatice Turgut şunları söyledi:
 
"Muhtarım böyle bir kampanya başlattı. Mahallemizde birbirimize destek verdik. Ben komşuma söyledim, o da başka komşusuna söyledi. Hepimiz el birliğiyle başlattığımız bu kampanyayı devam ettiriyoruz." 
 
Kaynak: trthaber.com

Yorumlar