Gardıropta yaşayan aileye yardım eli

Gardıropta yaşayan aileye yardım eli
 
Şanlıurfa'da kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan ve bir süre gardıropta yaşayan 5 kişilik ailenin babası Veysi Hurma, Haliliye Belediyesinde işe yerleştirildi.
 
Şanlıurfa'da kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan ve bir süre gardıropta yaşadıktan sonra otele yerleştirilen 5 kişilik ailenin babası Veysi Hurma'ya, Haliliye Belediyesi tarafından iş verildi.
 
Kent merkezindeki Atatürk Mahallesinde ikamet ettiği evden kirasını ödeyemediği için çıkarılan Veysi Hurma (34) önceki gün eşi Dilek (28), çocukları Türkan (5), Mustafa (7) ve Mehmet (12) ile gardıropta yaşamaya başlayınca, durumdan haberdar olan yetkililer harekete geçti.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleştirildikleri otelde yaşamaya başlayan aileye, başta gıda ve giyim olmak üzere çeşitli yardımlarda bulunuldu. Hurma ailesi, kirası Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak bir evi bulmak için de arama çalışmalarına başladı.
 
"Gerekli destek sağlandı"
 
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, makamında kabul ettiği Veysi Hurma ile sohbet ederek, sorunlarını dinledi.
 
Demirkol, gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda Hurma'ya mesleği olan kaynakçılık alanında iş verdiklerini belirtti.
 
Kentte ihtiyaç sahibi vatandaşlara beyaz masa birimi aracılığıyla gerekli desteğin sağlandığını kaydeden Demirkol, "Veysi hurma kardeşimize 'hayırlı olsun' diyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte ailesiyle bütünleşecek, ailesiyle aynı çatı altında yaşayacaklardır. Evine ekmek götüren bir vatandaşımız daha önce kaybettiği ekmeğine yeniden kavuşacaktır." dedi.
 
Bakan Çelik'e teşekkür
 
Veysi Hurma da yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda hayırseverin kendisine destek olmak için aramasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Yaşadığı olayın ardından yalnız olmadıklarını çok iyi hissettiklerini vurgulayan Hurma, "Duyarsız kalmadılar, herkese çok teşekkür ederim. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik'e ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür ederim." dedi.
 
KAYNAK: trthaber.com
 

Yorumlar