Diş macununu kullanabileceğiniz alanlar

Diş macununu kullanabileceğiniz alanlar
 
Diş bakımı için vazgeçilmez olan diş macunu farklı şekillerde kullanabileceğinizi biliyor musunuz? İşte size diş macununun birbirinden farklı kullanım alanları...
 
Diş macunu diş temizliği için kullanılabileceği gibi günlük hayatta farklı işler içinde kullanılabilir. Diş macunundan daha fazla faydalanmak istiyorsanız bu haber tam size göre...
 
Biberonları temizleyebilirsiniz: Çocuğunuzun biberonundaki eski süt kokusundan kurtulun. Şişeye biraz diş macunu sürün, ılık su ekleyin, çalkalayın ve durulayın.
 
Hemen hemen her yüzeyden kalıcı izleri temizleyebilirsiniz: Nemli bir bez yardımıyla bir miktar diş macununu ovalayarak temizlemek istediğiniz bölgelere uygulayın.
 
Ayakkabılardaki lastik ve kauçukları temizleyin: Eski bir diş fırçası yardımıyla lekeleri ovalayın ardından nemli bir bezle temizleyin.
 
Banyo aynalarınızı buhardan koruyun: Birkaç damla macunu cama sürün. İyice ovaladıktan sonra durulayın.
 
Rengi solmuş tırnaklarınızı parlatın: Macunu bir diş fırçası veya tırnak fırçası ile uygulayın.
 
Kupalarınızdaki kahve ve çay lekelerini çıkarın: Kupalarınızı çay ve kahve içmek için çok sık kullanıyorsanız zamanla bu içeceklerin lekeleri kupaya yapılır ve kolay kolay çıkmaz. Kupalardaki bu lekelerden kurtulmak için kupanızı diş macunu ile ovalayabilirsiniz. 
 
Musluklarınızı temizleyip parlatın: Banyo ve mutfakta bulunan musluklarınızı diş macunu ile silerek parlatabilir ve üstlerindeki su lekelerinden kurtulabilirsiniz. 
 
Telefon ekranlarındaki çizikleri kapatın: Telefon camlarından bulunan çiziklerden kurtulmak için telefon camınızı diş macunu ile silebilirsiniz. 
 
KAYNAK: yasemin.com

Yorumlar