Bulduğu 7 bin 200 lirayı sahibine teslim etti

Bulduğu 7 bin 200 lirayı sahibine teslim etti
 
Kocaeli'deki Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde temizlik işçisi olarak çalışan Ramazan Akgül, hastane otoparkında bulduğu 7 bin 200 lirayı sahibine ulaştırdı. Asgari ücretle çalışan, çektiği kredi dolayısıyla 80 bin lira borcu bulunan Akgül'ün bu davranışı takdir topladı
 
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince eğitim ve  Araştırma Hastanesinde temizlik işçisi çalışan Ramazan Akgül, hastane otoparkında  bulduğu, içerisinde 7 bin 200 lira olan cüzdanı sahibine teslim etti.
 
Hastanede 9 yıldır taşeron şirket bünyesinde temizlik görevlisi olarak  çalışan Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş çıkışı hastane otoparkından  geçerken yerde cüzdan bulduğunu ancak içerisinde para olduğunu fark etmediğini  söyledi.
 
  Sahibinin geri dönüp alabileceğini düşünerek cüzdanı bir kenara  bırakmaya karar verdiğini ifade eden Akgül, içerisine baktığında cüzdanda yüklü  miktarda para olduğunu gördüğünü anlattı.
 
Akgül, cüzdanda telefon numarası aradığını ancak bulunmadığını  belirterek, "Bu nedenle cüzdandaki kimlikte bulunan Erdoğan Özcan isminin  telefonunu bulmak için bilinmeyen numaralar servislerini aradım. Cüzdandan  kartlar çıktı aradım, 'Erdoğan ağabeyi tanıyor musunuz?' Dedim ama kimse  tanımadı. Böyle olunca polis karakoluna gittim. Çok şükür bulundu. Parayı ve  cüzdanı sahibine teslim ettiğim için mutluyum." diye konuştu.
 
Asgari ücretle çalıştığını ve para kazanmanın zorluklarını bildiğini  söyleyen Akgül, şunları ifade etti:
 
"1-2 yıl önce bende 45 bin lira kredi çekmiştim şu anda 80 bin lira  olarak ödeyeceğiz. Borç ödemenin ne demek olduğunu biliyorum. Bu nedenle para  sahibini bulmak ve onu sahibine ulaştırmak istedim. Asgari ücret için bir ay  çalışıyoruz. 'Kim bilir hangi garibanın parasıdır?' Diyerek hareket ettim.  'Ağlayanın malı gülene yaramaz' derler. İnsanlık görevimi yaptım, o parayı  kaybetsem ben nasıl bir durumda olurdum diye empati kurdum."
 
 "Bu adam eli öpülecek adam"
 
    Erdoğan Özcan da hastaneye iğne yaptırmak için geldiğini, sıra  olduğunu görüp otomobile dönerken cüzdanının cebinde olmadığını fark ettiğini  bildirdi.    Cüzdanın bulunup bulunmayacağı konusunda tereddüt yaşadığını anlatan  Özcan, şöyle konuştu:  "İlerleyen saatte polis memuru aradı. Ramazan kardeşimizin parayı  bulduğunu söyledi. 80 bin lira borcu olan kişi bu parayı geri getiriyorsa bu adam  eli öpülecek adamdır. Başka biri olsa Ramazan'ın yaptığı parayı geri getirme  işini zor yapardı. Bir yere borcum vardı para onun için yanımdaydı. Ondan Allah  razı olsun. Bundan sonra Ramazan benim kardeşim. Telefonuma da kendisini 'Ramazan  kardeş' diye kaydettim. Artık onu kardeşim olarak görüyorum. Kendisine söyledim,  'Daraldığın zaman ara ne varsa cebimizde pay ederiz.' Başka biri bunu yapmazdı.  Ramazan'a teşekkür ediyorum. Böyle insanlara her yerde ihtiyaç var."
 
 Hastane yönetimi Akgül'e teşekkür belgesi verdi
 
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, böyle bir personelle  çalışmanın kendilerine gurur verdiğini belirtti.
 
Ailesini, Akgül gibi bir birey yetiştirdiği için tebrik eden Güneş,  "Ramazan, çalışma aşkı ve özverisi olan bir insan. Böyle bir insan bu hastanenin  de örnek personelidir. Bizim kardeşimizdir, biz de onun için farklı olumlu şeyler  de düşüneceğiz. Ramazan, parayı bir an önce sahibine ulaştırmanın gayreti içinde  olmuş. Anadolu insanımız böyle... Böyle insanlarımız olduğu sürece bu ülkeye  hiçbir şey olmaz, kardeşlik duygumuzu kimse bozamaz." sözlerine yer verdi.
Konuşmaların ardından Güneş, Akgül'e örnek davranışından dolayı  teşekkür belgesi verdi.
 
 KAYNAK: tgrthaber.com.tr

Yorumlar