Kutlu Doğum Münasebetiyle Bir Dua

   بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

 
 

Allah'ım salâvâtın, selâmın, tahiyyen, rahmetin ve bereketin; kulun, nebin, sevgili Rasûlün Efendimiz  Muhammed'e , onun âl ve ashabına olsun. Ona tekler ve çiftler sayısınca ve Senin noksansız mübarek kelimelerin adedince selâm eyle.

Yâ Rab Okuduğumuz salavatları en güzel şekli ile kabul eyle! Bu salavatların hürmetine kulluğumuzun derecelerini yükselt, nefsimize söz dinletemiyoruz Allah'ım, nefsimizi ıslah eyle..


Yâ İlâhenâ, bu salât ü selâmların her birerleri ile bizi bağışla, bize merhamet et ve bize lütufta bulun.


 Allah'ım okuduğumuz salâvâtlar sebebiyle günahlarımızı bağışla gönlümüze ferahlık ver kalplerimizi temizle, ruhlarımızı rahatlat, sırlarımızı pak eyle,  kalbimizden geçenleri ve düşüncelerimizi arındır, sırlarımızdaki bulanıklığı berraklaştır, hastalıklarımıza şifalar ver, kalplerimizin kilitlerini aç, merhametinle ey merhametlilerin en merhametlisi ve ikram edenlerin en kerîmi...


Allah'ım dile getirdiğimiz, getiremediğimiz; bildiğimiz, bilemediğimiz, tüm günahlarımızı bağışla!..

Allah'ım dile getirdiğimiz, getiremediğimiz tüm dualarımızı hayırlısı ile kabul eyle!..

Elfü elfi salâtin ve elfü elfi selâmin âleyke yâ Rasûllallâh
Elfü elfi salâtin ve elfü elfi selâmin âleyke yâ Habîballâh
Elfü elfi sâlâtin ve elfü elfi selâmin âleyke yâ emîne vahyillâh

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعٰالَمِينَ وَالصَّلٰوةُ وَالسَّلاَمُ عَلٰى سَيِّدِناَ

            مُحَمَّدٍ وَعَلٰۤى اٰلِهِ وَصَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

VELHAMDÜ LİLLAHİ RABBİL ALEMÎN EL-FATİHÂ

Yazar: 

Yorumlar

ALLAH binler kez razıolsun sizden bizi okadar çok bilgilendiriyorsunuzki keşke daha çok böyle siteler olsa. ben bu salavatı şerfi namazlardan sonra okuyodum tesbihatımda ama ne anlama geldiğini bilmiyodum insan zaten okuduğunu anlayarak okumalı ALLAH tekrar razı olsun selametle

Allah'ım dile getirdiğimiz, getiremediğimiz; bildiğimiz, bilemediğimiz, tüm günahlarımızı bağışla!.. Allah'ım dile getirdiğimiz, getiremediğimiz tüm dualarımızı hayırlısı ile kabul eyle!..