Günün Duası

İnsanların içlerinde gezip dolaşan hayaller, düşünceler.. Bunların hepsi sadece Sen'inle olmakta, Sen'in emrin, teshirin ve evirip çevirmenle varlığı tatmaktadır.

Ya Rab! Sen'den ulu adını ve hakkın sesini soluğunu şu hadsiz kainatı şenlendiren ve bu karanlıklı mevcudatı ışıklandıran ve bu hadsiz ihtiyacat içinde yuvarlanan mahlukatı terbiye eden kuvvetli ve cazibedar ve sevimli ve medetkar bir hakikat-ı mahbube olan RAHMET hakikatına  yapışmayı  vahşet-i mutlakadan ve hadsiz ihtiyacatın elemlerinden kurtulmayı ve Sultan-ı ezel ve ebed olan senin tahtına yanaşmayı ve o RAHMETİN  şefkatiyle ve şefaatiyle  sana muhatap ve Halil ve dost olmayı yine senin rahmetini şefaatçi yaparak niyaz ediyoruz.

 

Yorumlar

Allahim; Semi ve Alimsin,her

Allahim; Semi ve Alimsin,her sesi isiten ve ilmiyle her seyi kusatan Sensin :Sen yakarislarimizi da duyar, gizli ve acik butun hallerimizi de bilirsin. Ya Hayy u ya Kayyum!Ey gercek hayatin sahibi ve her seyin varlik ve devami Kendisine muhtac bulunan Rabbi  Rahim! Vicdanlarimizda surekli Zati Akdes'ini yad etmeye bizi muvaffak kil ve  butun latifelerimizi zikrinle ihya buyur... Bir an bile olsa dogruluktan ve dogru yoldan bizi cuda dusurme! Ey merhametliler merhametlisi Rabbim.

(X)
Kapat
-->