Ey Rabbimiz!..

Ey Rabbimiz! Bizi her zaman koruyup kollamanı ve sıyanet etmeni dileniyoruz. Ey sevdiği kullarını hiç yalnız bırakmayan Mevlâmız!


Sen bizim için lütufkâr namına lâyık yegâne Zatsın.

Biz muhtaç kullarını riayet ve inayetinle, insî ve cinnî şeytanların asla ulaşamayacağı sıyanet kalene al.. Etrafımızı muhafaza surlarınla kuşat..


Düşmanlıkla oturup kalkan kötü niyetli kimselerin şerlerinden bizi muhafaza buyur, ey celâl ve ikram Sahibi!

Amin!..

Zaman-Kürsü

Yazar: 

Yorumlar

Amin, Rabbim korusun bizleri...

amin inş tövbeyle kalplerimizin temizlenmesi ümidiyle kardeşlerim veselam

Dua müminin silahıdır kalkanıdır. İnsan, bağlanma ve sığınma eğilimi olan bir varlıktır. Bu eğilim emniyet, güven, dayanma, korunma, sığınma gibi insanın temel ihtiyaçları arasında yer alır. İnsan akıllı ve güçlü bir varlıktır. Ancak bazı durumlarda çaresiz kalır. Kendisindeki güçsüzlük ve çaresizlik nedeniyle kendinden güçlü bir varlığa sığınır. Ondan yardım ister. Bunlar bazen aile büyükleri, bazen de bir arkadaşı olabilir. Ancak bazı durumlar vardır ki, onların da elinden bir şey gelmez. Çünkü onların da güçleri sınırlıdır. İşte bu durumlarda sonsuz güç sahibi Allah’a yönelir ve ondan yardım ister. Dileklerini ona dua yoluyla aracısız olarak iletir. Bunlar çaresizliğin yanında bazen bir teşekkür, bazen bir sevinç, bazen de içten bir memnuniyeti ifade eden cümleler olabilir.

Amin !

çok güzel bir dua...sizin siteniz sayesinde bugünlerin zilhicce ayının ilk on günü olduğunu öğrendim ve gücümün yettiği kadar dua ediyorum birşeyler yapmaya çalışıyorum. Allah sizden razı olsun hep böyle devam edin...

Amin!..Amin!..binlerce kez Amin!.. diyelim.