Ey Rabbim!

سْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ


لْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ


Ey Rabbim!

Ahiretin tarlası olan şu dünyada bizler aciz fakir biçare kulların; Senin yardımına, merhametine, şefkatine ne kadar da muhtacız. Kulluğumuz bu acizliğimizi ve fakirliğimizi daima hatırda tutmayı gerektiriyor ama bizler çoğu zaman gaflete dalıyoruz. Rabbim, bizleri  gaflete dalmaktan muhafaza eyle!

 

Ey Rabbim!

İnsanız unutuyoruz, en önemli vazifelerimizi, gafletimiz sebebi ile ihmal edebiliyoruz. Sen bize doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü apaçık bir şekilde göstermişken, ne kadar acı ki, bizler kendi kendimize yazık ediyoruz, aldanıyoruz. Dünyanın fani kırılacak cam şişeleri hükmündeki meşguliyetleriyle, değerli ömür sermayemizi tüketiyoruz da, elmaslar kıymetindeki ve belki dünyanın işleriyle asla kıyasa gelmez kıymetteki,  ahiretimizi kazandıracak işlere, vaktimizi ayıramıyoruz. Ya Rabbi bu dehşetli asrın "bile bile dünyayı ahirete tercih etme" hastalığından bizleri muhafaza eyle!

 

Ey Rabbim!

bizler herşeye rağmen Sen'in rızanı kazanmak istiyoruz diliyoruz dileniyoruz.Senin rızanı kazanma yolunda bizleri isdihdam eyle. Bizleri sırat-ı müstakim yolunda sabit ve daim eyle. Kalplerimizi, ruhlarımızı kuddüs ismi şerifin hürmetine günah kirlerinden temizle. Şu dünya zindanında elimizi bir an olsun bırakma!

 

Ey Rabbim!

Bizi sensiz bırakma, bizi kendi halimize, nefsimize bırakma,  yardımına ne kadar da muhtacız. Sen vermezsen biz alamayız. Sen merhamet etmez isen perişan oluruz. Rabbim, harici ve dahili düşmanlardan,  sonsuz merhametine, şefkatine sığınıyoruz, bizleri bütün düşmanlarımızdan muhafaza eyle.

 

Ey Rabbim!

Dualarımızı sevdiklerinin hümetine kabul eyle

Günahlarımızı mağfiret eyle

Hastalarımıza şifalar ihsan eyle

Sıkıntısı, derdi kederi olan tüm kardeşlerimizi bütün sıkıntılarını gider

Rabbim bizlere selamet ver

dünya ve ahiret zenginliğini istiyoruz Sen sonsuz ikram sahibi Kerîm'sin

Rabbim ihtiyaçlarımızı ancak Sen giderir dualarımıza ancak Sen cevap verebilirsin

ellerimizi boş çevirme!

 

Ey Rabbim!

Sevgili habibine ve onun kıymettar âl ve ashabına sonsuz salât ve selam eyle!

Peygamber efendimizin (s.av.) şefatine bizleri nail eyle!

Âmîn! Âmîn! Âmîn!

Allah rızası için El-Fatiha

Yorumlar

Allah razı olsun...

amin Allah(c.c) razı olsun. çok güzel bir dua

Amin ALLAH razı olsun

Amin...