Dua Edelim

سْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

 

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Ey âlemlerin   Rabbi Allah’ım!  

Yalnız   sana ibadet eder, yalnız senden yardım dilerim. Senin her şey gücün yeter. Sen açıkladığım ve gizlediğim her şeyimi bilirsin. Ba­na merhamet et ve kalbimi merha­met ve sevgiyle doldur.

Tembellikten, boşa çaba harcamaktan, vakti boş yere geçirmekten, düzensiz ve programsız ça­lışmaktan, başarısızlıktan, insanlara, çev­reme ve kendime zarar vermekten sana sı­ğınırım.

Allah’ım!

 İmanımı kuvvetlendir, güzel amellerimi artır ve ahlâkımı güzelleştir. Ka­bul olunmayacak duadan sana sığınırım. Sevgili Peygamberimizin istediklerini sen­den ister, sığındıklarından da sana sığını­rım.

Allah’ım!

Yaptığım işlerin yanlış anla­şılmasından ve haksızlığa uğramaktan, haksızlık etmekten sana sığınırım. Ça­lışmalarımın sonucunu hayırlı eyle, onların hep hayırla devam etmesini nasip eyle. Beni aileme, ülkeme ve insanlığa faydalı bir insan yap. Bizi dünyada ve ahirette en gü­zel nimetlerinle sevindir.

Allah’ım!

Kalbimi her türlü kötülüklerden koru Kalbimde korkulara, sıkıntılara ve sevmediğin huyların yer etmesine izin verme. Beni sadece kendini dü sünen, kendi sıkıntılarını büyütüp diğer insanlarla il gilenmeyi kesen, bencil ve kibirli insanlardan yapma Bizi cömert kullarından eyle.

Allah’ım!

Sen affedicisin, affetmeyi seversin.  Günahlarımı,  kusurlarımı  ve bütün  müminlerin günahlarını bağışla.

Ey yüce Rabbim!

Beni sevdiğin kulların dan eyle. İşlerimi kolaylaştır, hayatımı gü­zelleştir. Beni arkasından iyilik ve güzellik­leri konuşulanlardan eyle. Sevmediğin her hâli benden uzaklaştır. Beni hayatım, dav­ranışlarım ve sözlerimle seni ve İslâm'ı en güzel anlatan insanlardan eyle.

Allah’ım!

 İşlerimi kolaylaştır. En güzel isimler senindir ve o isim­lerle sana yalvarıyorum. Öm­rüme ve işlerime bereket ge­tir.  Sahip olduğum nimetle­rin   farkına  varmayı,   onlar için şükretmeyi ve onları boşa harcamamayı, israf etmemeyi bana nasip et.

Allah’ım!

Beni faydasız işlere ve boş eğlencelere dalıp görevlerini, iba­detlerini unutanlardan eyleme. Dilimi hep doğru söyleyen eyle. Her türlü belâ ve sıkıntıdan, kaza ve felâketten koru.

 

"Efendimiz Hz.Muhammed'e (s.a.v.) , onun âl ve ashâbına sonsuz salât ve selam eyle!

Dualarımı razı olduğun güzel kulların  hürmetine kabul eyle!

Âmîn!..

Sûbhâne Rabbike Rabbil izzeti ammâ yesifûn

 Veselâmun alel murselîn

 Vel hamdülillâhi Rabbil âlemin

Allah Rızası için el-Fatiha"

Yazar: 

Yorumlar

Rabbim duamizi kabul eyle.