بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

اَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَ الصَّلاَةُ وَ السَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَىاَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ

Allah'ım, hiç şüphesiz biz nefislerimize zulmettik.Sen bizim büyük küçük günahlarımızı bağışla.Çünkü onları senden başkası bağışlayamaz. Bizi ahlakın en güzeline ulaştır.

Her türlü hayır senin elindedir. Senden af diliyor sana tevbe ediyoruz. İman ettik Allah'ım gönderdiğin her Peygambere... İman ettik Allah'ım, indirdiğin her kitaba... Ve bunları tastik ettik.

Alllah'ım, katından gelecek haya ile yüzlerimizi, katından gelecek huzur ve saadetle kalplerimizi doldur. Allah'ım, bizi cömert, eliaçık ve minnetsiz verenlerden eyle. Bize verdiğin bütün nimetlerin şükrünü eda edebilmeyi nasip eyle. Üzerimizdeki nimetlerini arttır.

Allah'ım, bugünümüzün başını iyilik, ortasını kurtuluş, Sonunu ise başarı eyle. Ömrümüzü saadet, şehadet, tevbe, bağışlanma ve iman ile sona erdir.

Allah'ım, bize hayatın en genişini, ömrün en mutlusunu, rızkın da en bolunu ihsan et. Allah'ım, affınla bizi bağışla, bize faz u kereminle muamele et, günahlarımızdan dolayı bizi cezalandırma. Sana hamd ediyor ve Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ediyoruz. Biz Seni layıkıyla övmekten aciziz. Sen Zatını medih ve sena ettiğin gibisin. Şanın yücedir. Sana verilen sözden dönülemez. Ve senden başka ilah yoktur.

Allah'ım, ilminden bize ilim öğret, seni hakkıyla tanıyacak anlayış ver, yardımını üzerimize zırh yap.

Allah'ım, bizi sana şükreden, seni zikreden, sana sığınan, sana ittat eden, sana boyun eğen, sana kusurunu itiraf edip yalvaran ve sana tevbe eden kimseler eyle.

Allahım tevbemizi kabul eyle,ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin  ve düşmanlığı gider.

Allah'ım, ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve bilinen yangınlardan... din düşmanlığından,gafletten ve rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden sana sığınırız.

Allah'ım bize günahlardan bizi çekip çıkaracak korkunu, cennetine koyacak ve oraya ulaştıracak itaat ve ibadetini, dünya ve ahiret musibetlerini hafifletecek güçlü imanı nasip eyle.

Bizi en hayırlı kullarınla birlikte haşret. Kulaklarımız, gözlerimiz, kuvvetimiz ve bütün varlığımızla maneviyatımızı güçlendirecek hayırlar kazanmayı nasip et. Bu kazancımızı da ebedi kıl. Bize zulmedenlerden intikamımızı al. Bize düşmanlık edenlere karşı bize yardım et. Hatalarımızı affet. Belları başımızdan def et. Hastalarımıza şifa ver. Gönüllerimizi nurlandır. İhtiyaçlarımızı gider. Ailemizden büyüklerimize ve küçüklerimize merhamet et. Allahım bu geçici dünyayı en büyük kaygımız ve ilmimizin de son hedefi kılma. Bize dini ve dünyevi musibetler verme. Günahlarımız sebebiyle bize merhamet etmeyecekleri başımıza musallat etme. Maddi manevi rızıklarımızı arttır. Çünkü sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.

Allah'ım biz senden, öyle bir rahmet diliyoruz ki, onunla korku ve şaşkınlığımızı hayra yönelt, dağınık hallerimizi ve işlerimizi düzene koy , hastalarımıza şifalar ver, işlerimizi ve vakitlerimizi hayırlı ve bereketli kıl. ve mükemmelliğe giden yolu bize ilham et.

Allah'ım kainatı kaplayan Samedaniyetinle bütün varlıklar her haliyle sana muhtaç olmuşlar ve sen ise hiçbir şeye muhtaç değilsin. Herşeyi kuşatan Vahdaniyetinle kainat bir hane gibi idare ediliyor ve herşey Senin varlığına ve birliğine delalet ediyor. Her yerde tecelli eden Ferdaniyetin bir ortağın bulunmasını reddediyor ve senin tek olduğunu gösteriyor. Apaçık izzetin ise isyan, günah ve kusurları istemiyor. Geniş rahmetinle bütün varlıklar saadet içinde gelişip serpiliyorlar. Allah'ım Samedaniyetin, Vahdaniyetin, Ferdaniyetin, apaçık İzzetin ve geniş Rahmetin hürmetine kulaklarımıza nur, gözlerimize nur, kabirlerimize nur, kalplerimize nur, duygularımıza nur, ruhlarımıza nur ve önümüze nur vermeni diliyoruz.

Allah'ım, ilmimizi, nurumuzu ve hilmimizi arttır. Bize açık ve gizli nimetler ihsan eyle.

Allah'ım ağlamayan gözden, korkmayan kalpten, huşu duymayan gönülden, kabul edilmeyen duadan, fayda vermeyen ilimden, dinlenilmeyen sözden, doymayan nefisten ve Senden uzaklaştıracak her türlü fiilden, halden, Sana sığınırız.

Allah'ım bize kur'an'ın sırlarını anlamayı nasip eyle. Bütün güzel isimlerine saf bir ayine olmayı nasip eyle. Bizi lütuf deryalarına daldır. Üzerimize marifet nurları yağdır.

Allah'ım, dile getirdiğimiz, getiremediğimiz,  bütün dualarımızı kabul eyle, gizli açık bütün ihtiyaçlarımızı gider.

Senin razı olduğun bir şekilde ömrümüzü geçirmeyi bizlere nasip eyle.

Allah'ım! kalplerin tabibi ve ilacı, bedenlerin afiyeti ve şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Efendimiz Muhammed'e, onun al ve Ashabına, salat ve selam eyle! Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü , şükür ve minnet, Alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. Salat ve selam Peygamberimiz Muhammed'e a.s.m. ve onun bütün al ve Ashabına olsun!   Amin. amin. amin.

 (Hizbu'l-Hakaiku'n-Nuriye, Evradı Kudsiye mealinden istifade edilerek hazırlanmıştır.)

Yazar: 

Yorumlar

amin elfi elfi amin ya erhamerahimin

Amin, binler kere amin, milyonlar kere amin!..

Senin razı olduğun bir şekilde ömrümüzü geçirmeyi bizlere nasip eyle. AMİN ........

bu güzel duanıza sadece yürekten kocaman amin denilebilir.

AMİN AMİN AMİN...DUA NE GENİŞ BİR UFUK NE GENİŞ BİR DERYA.KALPLERE SESLENİŞ ADETA RABBE GİDİŞ..ALLAH RAZI OLSUN.DUASIZ BİR AN BİLE KALMAMAK DİLEĞİYLE.