SALAVAT KAMPANYASI...

Bilindiği üzere Efendimiz (sas) Hazretleri’nin adı anıldığında duyan her Müslüman’ın salavat getirmesi ihmal edilmez bir görevi, unutulmaz bir vefa borcudur. Nitekim Kuran-ı Kerim'de şöyle buyurulur:


"Allah ve melekleri Peygambere salât ederler. Ey iman edenler, siz de ona salât edin ve tam bir teslimiyetle selâm verin." (Ahzab Suresi, 56) Veya “tam bir teslimiyetle ona teslim olun.”


Peygambere Allah’ın salât etmesi, rahmet etmek; meleklerin ve bizim salât etmemiz de onun için rahmet duası etmek anlamına gelir. Onun rahmete erişmesi ise, ümmeti olarak bizim rahmete erişmemiz demektir. Çünkü hayatı boyunca görüldüğü gibi, onun bütün kaygısı ümmetinden ibarettir.

Bir gece sabaha kadar ümmeti için Rabbine yakardıktan sonra Allah ona Cebrail ile “Biz seni ümmetin hakkında hoşnut edeceğiz ve asla üzmeyeceğiz” şeklinde haber göndermiştir. (Müslim, İman: 346.) İsra Suresi 79. ayette de ona “Övülmüş Makam” adıyla şefaat makamının verileceği müjdelenmiştir ki, bu durum, bizi Allah’ın Resulü ile çok yakın ve sıcak bir ilişki içinde bulunmaya davet etmektedir. İşte salâvat, onunla bizim aramızda bu sıcak ilişkiyi kuran, devam ettiren ve pekiştiren en önemli bir vasıtadır.

CUMA GüNÜ SAAT 1 e KADAR OKUNAN SALAVATLARINIZI BELiRTiN LÜTFEN.

DUASI 3 ŞUBAT MEVLÜT KANDiLiNDE YAPILMAK ÜZERE SALAVAT OKUYORUZ. OKUMAK iSTEDiGiNiZ SAYIYI BELiRTiRSENiZ SEViNiRiZ...

SALAVATIMIZ:

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala âli seyyidina Muhammed)

Mevlid Kandili Duamız: Nihayet bu kutlu geceye eriştik tüm kardeşlerimizin kandilini tebrik ediyor bu hayırlı kampanyaya iştirak eden kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Kandil münasebetiyle İstanbul Büyükçemece'de düzenlediğimiz programda okunan salavatların duası yapıldı. Rabbimiz nice kandillere salih amellerle girmeyi nasib etsin.

"Yüceler yücesi Rabbimiz, Peygamber aşkıyla gönüllerden çıkıp dile dökülen salavat-ı şerifeleri 666.000 gülden oluşan bir demet gibi yanında şefiimiz, her zaman yanımızda hissettiğimiz elçiniz olan gönüller sultanı Resul-i Kibriya Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellem Efendimize ulaştır.

Bu salavatları okuyan her bir Peygamber aşığını ve geçmişlerini, insanlığın efendisi olan Resulünün şefaatiyle şereflendir. Kabirlerini Nur-u Muhammedi ile aydınlat, mahşerde havz-ı Muhammedi ile serinlet, hesapta şefaat-i Muhammedi ile ferahlandır, sırattan şimşek gibi hızlı geçirerek, ebed memleketi olan Cennetinde sohbet-i Muhammedi ile ve rü'yet-i Cemalinle ebeden mesrur eyle. Amin Amin Amin elfü elfi Amin."

Not: Yorum olarak belirtilemeyenlerle birlikte yaklaşık 666.000 salavat-ı şerife okunmuştur.

Yazar: 

Yorumlar

s.a ben 68000 salavat vermek

s.a ben 68000 salavat vermek istiyorum.dualarınızda bizide bulundurun ALLAH razı olsun

7000 salavat  daha cekildi

7000 salavat  daha cekildi insallah...Allah kabul etsin.

7200 daha cekildi  Allah'im

7200 daha cekildi  Allah'im kabul buyursun insallah.Hayirli kandiller...

selamun  aleykum cumleten

selamun  aleykum cumleten hayirli  cumalar hayirli kandiller RABBIM bu mubarek gunun suyu hurmetine MEVLAM okunan salavati serifleri kabul etsin  ben  okumaya baslamistim 1000 salavati serif ve 500 kelimeyi tevhid henuz bitirmedim fakat bugun INSALLAH okuyup bitirecek MEVLAM cumlemizin dualarini kabul etsin  dualarda bulusmak  arzusuyla  selam ve dua ile

Bir arkadasim da (gulcan)

Bir arkadasim da (gulcan) 3000 tane cekmis.

500 TANEDE BEN OKUDUM.RABBİM

500 TANEDE BEN OKUDUM.RABBİM KABUL ETSİN İNŞ.

Bende 6.500  tane aliyorum

Bende 6.500  tane aliyorum

3 kişi 3000 tane okuduk.

3 kişi 3000 tane okuduk. Allah kabul etsin inş.

selamün aleyküm,  bende 2.000

selamün aleyküm,

  bende 2.000 tane eklemek istiyorum.. hepinize hayırlı kandiller.. dualarda buluşalım inşallah... :))

Selamün Aleyküm ;Öncelikle

Selamün Aleyküm ;

Öncelikle mübarek mevlüd kandilimiz mübarek olsun.1950 adet 3 arkadaş çektik.Rabbim Teala kabul eylesin.

(X)
Kapat
-->